CHP’li Gaytancıoğlu: AKP 7 yıldır yeni stadyumun maketi ile oynuyor!

CHP’li Gaytancıoğlu: AKP 7 yıldır yeni stadyumun maketi ile oynuyor!
20 Temmuz 2021 09:04

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi( TBMM)’nde 25 Kasım Stadının durumunu gündeme getirdi.

 

 

Milletvekili Gaytancıoğlu “Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Gençlik ve Spor Bakanına bir soru önergesi vermiş ve Edirne’mize yeni stadyumun ne zaman yapılacağını sormuştum. Soru önergeme kaplumbağa hızıyla geçen mayıs ayında gelen cevap tam AKP işiydi. ‘Bütçe imkânları ve yatırım programı çerçevesinde yeni stadyumun yapımı değerlendirilecektir’ deniyordu.

Oysa AKP’nin renkli propagramda afişlerine göre 2014 yılında “23 şehirde 25 stadyum” adı altında bir proje açıklanmıştı ve Edirne’ye de 22 bin kapasiteli bir stadyum yapılacaktı” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. DR. Gaytancıoğlu “Bakanlık yedi yıl içinde tek bir çivi bile çakmadı. Şimdi, Edirne 25 Kasım Stadı dökülüyor” ifadesini kullandı.

Geçen hafta Gençlik ve Spor Bakanının Edirne’de olduğunu hatırlatan Gaytancıoğlu “Gidip stadı gezseydi, stattaki dökülen çatlak duvarlarının önünde poz verip sporumuzu ne kadar geliştirdiklerini anlatsaydı iyi olurdu. Yeni Edirne stadını yapmak için neyi bekliyorsunuz, yapmayacaksanız 2014’te niye yalan söylediniz?” diye sordu.