CHP’li Çelik: İmamoğlu’nu yıpratmaya çalışıyorlar

CHP’li Çelik: İmamoğlu’nu yıpratmaya çalışıyorlar
12 Mart 2024 13:42

CHP İstanbul İl Başkanı, İl Başkanlığı’nda Fatih Keleş’in balyalarla para saydığı görüntülerle ilgili resen soruşturma başlatılmasına “Bu yapılanlar Ekrem İmamoğlu’nu yıpratmaya yönelik çalışmalardır” sözleriyle tepki gösterdi.

 

 

Gazeteci Nedim Şener ile GriTV yayın yönetmeni Zihni Çakır’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı ve bazı CHP’lilerin bir ofiste bavuldan balyalarla para çıkarıp saydığı iddia edilen videoyla ilgili İstanbul başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

 

Çelik, konuya ilişkin şunları söyledi:

 

“Söz konusu görüntüler şu an Sarıyer ilçesi sınırlarındaki CHP İstanbul İl başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınmasıyla ilgilidir. Açıklamada sunulan evrak da bunun kanıtıdır. Evrakın düzenleme tarihi 9 Aralık 2019’dur. Güvenlik kamerası görüntüleri her ne kadar 10 Aralık 2019’u gösterse de gerçek tarih evraktan da anlaşılacağı üzere 9 Aralık 2019’dur. Güvenlik kameraları görüntülerinin kayda alındığı yer CHP İstanbul İl Başkanlığı binası değil, mal sahibinin avukatı Gökhan Taşkapan’ın avukatlık ofisidir. Bu görüntülerin söz konusu avukatın bilgisi dahilinde sızdırıldığı alenidir. Görüntüler kişilik haklarına saldırı niteliğindedir. Ayrıca kişisel verilerin korunmasına muhalefet edilmiştir. Bu vesile ile hem söz konusu avukat hem de bu görüntüleri yayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kaldı ki görüntülerde mal sahibi kişi de görülmektedir. Bu yapılanlar yerel seçim yaklaşırken Ekrem İmamoğlu’nu yıpratma çalışmalarına yöneliktir…

Görüntülerdeki kişilerden eski il başkan yardımcısı Özgür Nas, eski il başkan danışmanı Can Poyraz ve İBB CHP Meclis üyesi Fatih Keleş, CHP Genel Merkez ile İstanbul İl Başkanlığı arasında binanın satın alma sürecini koordine eden kişilerdir.

Ayrıca İl Binası’nın satın alınması konusunda, 2019 yılı yazında ‘Bir Tuğla da Sen Koy’ isminde bağış kampanyası yapılmıştır. Söz konusu bağış kampanyasının reklam filmi açık kaynaklardan görülebilir. Görüntüler, 9 Aralık 2019 tarihinde mal sahibine kaparo ödenmesine ilişkindir.”