CHP’li Bulut: Parti içi muhalefetin, ‘Parti içi kötülüğe’ dönüştü!

CHP’li Bulut: Parti içi muhalefetin, ‘Parti içi kötülüğe’ dönüştü!
7 Mart 2024 08:43

Gazeteciler ile bir araya gelen CHP kurmayları, parti içi tartışmalar, kampanya süreci ve sandık güvenliği çalışmaları ile ilgili sorulara yanıt verdi. CHP’li Burhanettin Bulut, parti içi muhalefetin, “Parti içi kötülüğe” dönüştüğünü söyledi.

 

 

 

CHP Halkla İlişkiler ve Medyadan İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, gazeteciler ile bir araya geldi.

CHP kurmayı, Genel Merkez’de gerçekleşen buluşmada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplantıda seçim çalışmaları, sandık güvenliği ve partinin yeni döneme yönelik yol haritası gündeme geldi.

 

 

 

“PARTİ İÇİ KÖTÜLÜK”

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Burhanettin Bulut ise parti içinde yaşandığı iddia edilen tartışmalarla ilgili konuştu. Kurultay süreçleri ve sonrasında böyle tartışmaların yaşanmasının son derece olağan olduğunu ifade eden Bulut, şu ifadeleri kullandı:

“CHP, çok sesliliğe her zaman önem vermiş bir partidir. Belki de partiyi uzun süre ayakta tutan bu dinamiklerdir. Ancak şu anda farklı fikirler ifade edenler neredeyse trolleşmiş durumda. Parti içi muhalefet zaman zaman faydalı olabiliyor ama şu anda bazı arkadaşlarımızın yaptığı parti içi muhalefet değil parti içi kötülük. Yalnızca partiye değil Türkiye’ye de zarar veriyorlar. Bazı arkadaşlarımız, fevri davranışlarla bağımsız adaylık kararı aldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yerleşen bir sorun bu. Herkes koltuğun tek sahibinin kendi olduğunu düşünüyor. Bu arkadaşlarının büyük çoğunluğunun yaptıkları yanlışları 1 Nisan’da fark edeceklerini düşünüyoruz.”

 

 

“SANDIK İTTİFAKI SAĞLANACAK”

 

 

CHP’nin seçim kampanyası süreciyle ilgili de bilgi paylaşan Burhanettin Bulut, şunları aktardı:

“Sahada dinamik bir seçim sürecini işleteceğiz. Çok fazla anket yaptırıyoruz. Anketler bizim miting yol haritamızı belirleyecek. Olabildiğince ilçelere ulaşmaya çalışacağız. İzmir’e daha çok gidebiliriz geçmiş dönemden farklı olarak. Elimizdeki 11 büyükşehrin CHP’de devam etmesi için inancımız ve çalışmalarımız devam ediyor. Bursa, Manisa, Kırıkkale, Malatya ve Balıkesir’de ciddi şansınız olduğunu düşünüyoruz.

Muhalefetin başarısını bir merkezde buluşturmak düşüncemiz var. Anketler de bunda başarılı olduğumuzu gösteriyor. İllerdeki anket verileri, sandıkta ittifak sağlanacağını gösteriyor. Gidişatın bizim lehimize olduğunu görüyoruz. Belediye başkanlarının yer aldığı bir kaç video daha çekeceğiz. Belediye hizmetlerinin anlatıldığı videolar da olacak. Son bölümde ise sandık güvenliği konusunda filmlerimiz olacak. Türkiye’deki temel sorunlara değinen konularda filmlerimiz olacak. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Lütfü Savaş, müzikli bir tanıtım filminde rol almak istemiyor. Deprem bölgesindeki adaylarımızın tamamı için bu durum geçerli.”