CHP’li Buğra Gökce: Hesabımız ülkeyi karanlığa götüren zihniyetle!

CHP’li Buğra Gökce: Hesabımız ülkeyi karanlığa götüren zihniyetle!
14 Ocak 2024 11:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Buğra Gökce, yerel seçimler yaklaşırken saha çalışmalarına devam ediyor. Gün içerisinde sırasıyla Tire Süt Kooperatifi, Seydiköylüler Derneği ve İzmir Alevi Kültür Derneği Yamanlar Cemevi’ni ziyaret eden Gökce, temasları sırasında mesajlar verdi.

 

 

‘MARKA DEĞERİ İZMİR İÇİN GURUR’
Güne Tire Süt Kooperatifi’ni ziyaret ederek başlayan Gökce, Başkan Osman Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlandı. Tire Süt Kooperatifi’nin faaliyetleri hakkında bilgi alan Gökce, daha sonra kooperatif bünyesindeki et ve süt işleme tesislerini gezdi.

Tire Süt’ün marka değerinin İzmir için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirten Gökce ise dayanışmayla büyüyen kooperatifi daha ileriye götürmenin en büyük hedeflerden biri olduğunun altını çizdi. Gazete Duvar’dan Ogün Işık’ın haberine göre ziyarette kooperatif çalışanlarıyla da bir araya gelen Gökce, “Sizlerin emekleriyle üretilen işleri birebir gördük. Öncelikle işinizi yaparken iş güvenliği anlamında kazasız belasız evinize gitmeniz her şeyden önemli. Yaptığınız işin riskli tarafları var sağlığınızı koruyun. Bu markayı en yüksek yere çıkarmak için çalışmaya devam edin lütfen. Emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Kazasız, belasız, sağlıkla bir çalışma hayatı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

MÜBADELE DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Gökce daha sonra mübadele derneklerinden Seydiköylüler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Hakan Süvari ve üyeler tarafından karşılanan Gökce, yoğun faaliyetlerinden dolayı dernek yöneticilerini tebrik etti.

Dernek üyelerinin taleplerini dinleyerek notlar alan Gökce, “Burada sizlerle olma şerefi bize ait. Binanın sahibi bu eski Rum evini size tahsis ederek çok kıymetli bir iş yapmış. Bina bir mücevher gibi… Ama bu binayı anlamlı ve çok daha değerli kılan da sizin yaptığınız işler olmuş. Binanın kimliğine, atalarınızın size bıraktığı mirasın değerine özel çok kıymetli bir iş yapmışsınız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile kurduğunuz bağ, kendinizi Gülcemal ve memleket üzerinden de tarif ediş biçiminiz olağanüstü kıymetli. Ben orada doğmadım, bir göçmen çocuğu değilim ama aynı duygularla Atatürk’e bağlı ve kendini öyle tarif eden bir ailenin çocuğuyum. Bizim de evimizin baş köşesinde Atatürk resmi asılıdır. Atamızın hemşehrileriyle buluşmak söz konusu olunca Seydiköylüler’e yüz sürmek kıymetli olur diye düşündüm. İnşallah dernekle birlikte güzel işler yapmak da kısmet olur. Bu binayı koruyup ayakta tutmak, bu kıymetli faaliyetleri yürütmek bile başlı başlına bir kentliliķ kültürü ve bilincidir. Buraya Atatürk’ten kaynaklı akrabalarımı görmeye geldim” diye konuştu.

 

 

‘BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN ÜLKENİN GELECEĞİ’
Gün içerisinde son ziyaretini ise İzmir Alevi Kültür Derneği Yamanlar Cemevi’ne yapan Büyükşehir Aday Adayı Buğra Gökce, Cemevi Başkanı Mehmet Bozkurt ve Alevi toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi.

Ziyaretinden dolayı Gökce’ye teşekkür eden Bozkurt, “Önemli bir süreçten geçiyoruz. Son şans dediğimiz yerel seçimler var önümüzde. Bunu hep beraber çok iyi değerlendirmemiz lazım. Herkes bu sorumluluk bilinciyle hareket etmeli. Bu artık varlık yokluk meselesi. İnsanlar aç, sefalet içinde. Kim gelirse bizim başkanımızdır. Bizim için önemli olan ülkenin geleceği ve İzmir’in demokratik yapısının daha da güçlenmesidir. Yolunuz açık olsun, sizleri ağırlamaktan mutlu olduk” dedi.

 

 

‘HESABIMIZ KARANLIK ZİHNİYETLEDİR’
Önümüzdeki yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Gökce, “Bizim derdimiz ortak. Bizim birbirimizle bir derdimiz olmaz. Bu aday adayları arasında bir bayrak ve hizmet yarışıdır. Esas olan bu karanlık gücü yıkabilecek gücü toplamak. 2023’te hesabı kapatamadık, bunu 2028 ya da belki olası bir erken seçimde kapatmakla mükellefiz. Buna yüksek bir konsantrasyonla hazırlanıp tekrar güç toplayabileceğimiz yer yerel seçimlerdir. Aday adayı olmuş dostlarımızla hiçbir hesabımız yoktur. Bizim hesabımız bu ülkeyi karanlığa götüren, hukuk tanımayan ve kurumların içini boşaltan zihniyetledir. Bu sebeple yerellerde daha güçlü olarak, sen ben demeden birbirimize omuz verip bu süreci aşmak zorundayız” açıklamasını yaptı.