CHP’li Başarır’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Metro kimin malı? ‘Halkın parasıyla yaptın’

CHP’li Başarır’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Metro kimin malı? ‘Halkın parasıyla yaptın’
21 Mart 2024 13:18

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Arnavutköy-İstanbul Havaalanı Metro hattının açılış töreninde yaptığı konuşmadaki sözlerine sert tepki gösterdi. Başarır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’a metroyu kastederek “Malına sahip çık” diye seslenen Erdoğan’a “Kimin malı?” diye sordu. Başarır şu ifadelerde bulundu:

 

 

EVİNDEN GETİRMEDİN

 

“Cumhurbaşkanı İstanbul Havaalanı Metrosu’nun açılışını yapıyor. Murat, malına sahip çık, diyor. Kimin malı Erdoğan? O metro halkın vergileriyle, halkın parasıyla yapıldı. Sen bunu evinden getirmedin. O İstanbullunun malı. Eğer birine malına sahip çık diyeceksen, kime diyeceksin biliyor musun, Ankara Cumhuriyet Başsavcısına diyeceksin. Diyeceksin ki, Ankara’nın yarısı Turgut Altınok’un üzerinde gözüküyor, halkın malına sahip çık diyeceksin. Diyebilir mi? Diyemez!”

 

 

ANKARA BUNLARIN

 

CHP’li Başarır, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok’un mal varlığındaki uzun listeye de dikkat çekerek, şöyle devam etti: “Altınok’un üzerinde arsalar, evler, dükkanlar, var var var. Nereden gelmiş, babadan. 600 daireden bahsediyorlar, babadan miras kalmış. Peki dediği gibi olsun, 9 kardeş var, bu malı dokuzla çarparsak, Ankara bunların. Millette ne babalar var.”