CHP’de ‘neden hâlâ iktidara oy verildiğinin’ muhakemesi yapılıyor!

CHP’de ‘neden hâlâ iktidara oy verildiğinin’ muhakemesi yapılıyor!
9 Ağustos 2023 10:36

Partisinde seçim sonuçları nedeniyle hayal kırıklığı olduğunu söyleyen CHP’li Engin Özkoç, “Ekonomik krize ve yaşananlara rağmen hâlâ bu iktidara nasıl oy veriliyor, bunun muhakemesi yapılıyor” dedi.
CHP Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin sonuçlarına ve parti içerisindeki son çalışmalara yönelik açıklamalarda bulundu.

Seçim sonuçlarıyla ilgili, “Büyük hayal kırıklığı var. Bunca ekonomik krize, soruna ve yaşananlara rağmen hâlâ bu iktidara nasıl oy veriliyor, bunun muhakemesi yapılıyor” diyen Özkoç, yüzde 50+1 sisteminin partileri ittifaka zorladığını ve bu durumun yerel seçimlere de etki ettiğini söyledi.

 

 

‘BU PROJE TÜRKİYE’YE DAYATILDI’

 

 

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre bu durumun kamplaşmaya sebep olduğunu kaydeden Özkoç, şöyle konuştu:

“İttifakla ilgili kimseyle görüşmeyiz, kimseyle bir araya gelmeyiz gibi bir sözümüz yok. Nerede ve nasıl gerekliyse görüşürüz, değerlendiririz. Yüzde 25+1 oyumuz var. Yüzde 50+1 olması için 26 daha gerekiyor. Aslında bu büyük bir projenin parçası. Bu proje Türkiye’ye dayatıldı. Kimileri buna Büyük Ortadoğu Projesi diyor. Ama Türkiye’ye istikrar getirmiyor.”