CHP Trabzon adayı Saral: Herkes belediye hizmetlerinden eşit yararlanacak!

CHP Trabzon adayı Saral: Herkes belediye hizmetlerinden eşit yararlanacak!
13 Mart 2024 10:59

CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, Sürmene’deydi. Vatandaşlarla birebir temas kurup, halkın sesine kulak verdi.

 

 
CHP Sürmene İlçe Başkanlığı’nda başlayan program, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, Sürmene İlçe Başkanı Turgut Durgun, İlçe Belediye Başkan adayı İsmail Aksoy, il ve ilçe yönetiminin ortak katılımıyla gerçekleşti. Saral burada yaptığı konuşmada, “Milletimiz için, memleketimiz için mücadele ediyoruz. Dönüşüme hep birlikte ilçelerimizden ve Trabzon’dan başlayacağız. Sonrasında Türkiye’yi dönüştüreceğiz. Yerel yönetimlerin bütün hizmeti vatandaşın ayağına götürmesi gerekiyor. Kırsala hizmet gitmiyor. Sadece merkezde kalıyor ve mahallelere çıkmıyor. Bunu birlikte değiştireceğiz. Hepimize çok fazla iş düşüyor. İnsanlara birebir dokunmak gerekiyor.” dedi.

 
SEÇİM KADINLARLA BAŞLIYOR, KADINLARLA BİTİYOR

 

 

Sürmenelilerle sıcak bir ilişki kurup, halktan büyük ilgi gören Saral, vatandaşlardan destek istedi. Esnaf ve vatandaş ziyaretleri kapsamında, kadınlar pazarına da giden CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, özellikle kadınların yaşadığı sorunları görünce, “Seçim kadınlarla başlıyor, kadınlarla bitiyor. Bizi biz yapan, toplumu topluma dönüştüren, medenileşmemizi sağlayan, kadındır. Desteğiniz bu anlamda çok daha fazla önem kazanıyor. İyi ki varsınız. Bugüne kadar gösterdiğiniz destekler için teşekkür ederim. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğine inanıyorum. Bu değişimi birlikte başlatıp, birlikte başaracağız.” diye konuştu.

 
Herkes Belediye Hizmetlerinden Eşit Yararlanacak

 

 

Sözlerine “Herkesin belediye hizmetlerinden eşit yararlanmasını sağlayacağız. Eşit işe eşit ücret verilecek. Kadın – erkek eşitliği temel insani bir haktır. Biz bunu uygulayacağız. Genel merkezimiz aracılığıyla ve belediye başkan adaylarımızla ortak imzaladığımız ‘Yerel Yönetimlerde Eşitlik Politika Belgesi’ ile bunu bir kez daha paylaştık. Şeffaf belediyeciliği savunuyoruz ve yapacaklarımızla bunu vatandaşlarımıza da göstereceğiz.” diyerek devam etti.

 
HASAN SÜHA SARAL TAKDİR TOPLADI

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, iftar sonrası programına Beşirli mevkiinde devam etti. Esnaf ve vatandaşlarla güzel anlar geçiren Saral, iktidar partisinin afişini kopmuş bir şekilde yerde görünce, ekibiyle birlikte düzelterek olduğu alana astı. Özellikle seçim zamanlarında hoyratça davranışların sergilendiği bir yerde, Saral’ın birleştirici, polemiklerden uzak, sevgi ve saygıyla ilerliyor olması takdir topluyor.