CHP Balıkesir büyükşehir adayı Akın: Balıkesir Türkiye’de tarih yazacak!

CHP Balıkesir büyükşehir adayı Akın: Balıkesir Türkiye’de tarih yazacak!
26 Mart 2024 14:29

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Edremit’teki halkla buluşmasında yaptığı konuşmada, “Yalana dolana bakmayın. Sandıklara sahip çıkalım. Sandığa gelmem, gelemem, uzaktayım diyen bütün hemşehrilerimi, memleketime, Edremit’e, Balıkesir’e davet ediyorum. Çünkü bu süreçte Balıkesir Türkiye’de tarih yazacak” dedi.

 

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim çalışmaları kapsamında Balıkesir’in Edremit ilçesinde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Özel’in konuşmasından önce CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın halka hitap etti. Akın seçime kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, halktan seçimlerde sandıklara sahip çıkmalarını ve oylarını kullanmalarını istedi.

 

 

Akın şunları söyledi:

 

 

“Bu pazar günü inşallah Balıkesir’de, Edremit’te, Balıkesir’in yirmi ilçesinde büyük bir tarih yazmaya hazır mısınız? Hazırız. Çok çalıştık, çok mücadele ettik. Artık çok az bir süremiz kaldı. Sizden ricam şudur. Sandıklara sahip çık sandıklara gitmek, sandıklarda kucaklaşmak ve sandığa gitmem diyen kimseyi bırakmamak. Çünkü sandığa gidip oy kullanmak bir vatan borcudur. Bir namus borcudur. Edremit olarak birlik bütünlük içinde sandığa gidiyor muyuz? Şimdi büyükşehirde biliyorsunuz makyajcı arkadaş gitti bir tane de kopyalı bir Ahmet Akın çıkardı. Bir milyon üç yüz bin Balıkesirli hemşehrilerime bu büyük bir hakarettir. Ben her yerde söylüyorum. Vatandaşımın, milletimin, yiğit Balıkesirlilerin aklıyla alay ettirmem. Pusulada Cumhuriyet Halk Partisi’nin logosu altındaki mührü basıyoruz. Bu arada bizim makyajcı arkadaşın psikoloji iyice bozuldu. Ben size şunu söyleyeyim. Buradan söylüyorum. Bütün Balıkesir’e benim dilim sevgi dilidir. Benim dilim asla tehdit şantaj dili değildir. İnşallah bir Nisan’dan itibaren Balıkesir sevgiyle kucaklaşacak. Balıkesir kazanacak ve kaybeden olmayan bir Balıkesir’i, bir Edremit’i hep birlikte inşa edeceğiz”

 

 

BUNLARIN SİYASİ ALAVERELERİNE, DALAVERELERİNE, YALANLARINA, DOLANLARINA BEŞ GÜN KALDI

 

 

Mevcut belediye yönetimini makyaj belediyeciliği yapmakla eleştiren Akın, halka, “Bu memlekette ranta değil hizmete hazır mısınız? Bu memlekette yalana değil plana hazır mısınız? Bu Körfezimizin, Türkiyemizin incisi, körfezimizin tertemiz, pırıl pırıl olduğu, emeklilerimizin huzur içinde yaşadığı, gençlerimizin iş güç sahibi olduğu, rantı eseri olmayıp, vatandaşının hizmetkarı olan size en yakın Ahmet Akın’a hazır mısın hemşehrim? O zaman, bakın, o zaman bunların siyasi alaverelerine, dalaverelerine, yalanlarına, dolanlarına beş gün kaldı. Beş gün sonra hep birlikte mücadelemizi tamamlayacağız. Ertesi günü 1 Nisan’dan itibaren ötekisi olmayan herkesin kucaklandığı, insanımızı odağımıza koyan bir anlayışla Edremitimizi, Balıkesirimizi, körfezimizi buluşturuyoruz inşallah” diye konuştu.