Beyrut’ta patlamadaki ölü sayısı 21’e yükseldi

Beyrut’ta patlamadaki ölü sayısı 21’e yükseldi
16 Ağustos 2013 10:03

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta dün akşam bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 21’e yükseldi.

 

Beyrut’un güney banliyölerinden Ruveys bölgesinde gerçekleşen patlamada ölenlerin sayısı 21’e yükseldi. Olayın nintihar saldırı olmasından şüpheleniliyor.

Yaralanan yaklaşık 200 kişinin Behmen, Er-Rasul, El-Azam ve El-Burc hastanelerine kaldırıldığını belirtildi.

TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SALDIRIYI KINADI

Türkiye Dışişleri Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Açıklamada şöyle denildi:

“Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Hayatlarını kaybeden Lübnanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Lübnan halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye, bu menfur terör saldırısının faillerinin bir an önce tespit edilerek adalet önüne çıkarılmasını temenni etmektedir. Bölgemizin içinden geçmekte olduğu bu hassas dönemde, Lübnan’ın güvenlik ve istikrarını hedef alan bu menfur eylem karşısında Lübnan halkının tahriklere kapılmadan, sağduyu ile hareket edeceğine ve toplumsal uyumun bozulmasına izin vermeyeceğine olan inancımız tamdır. Türkiye, Lübnan halkı ile dayanışma içerisinde desteğini sürdürmeye devam edecektir.”