Atatürk fotoğrafı tartışması bu kez CHP Genel Merkezi’nde!

Atatürk fotoğrafı tartışması bu kez CHP Genel Merkezi’nde!
18 Mart 2021 11:12

Klasik CHP’liler partiden uzaklaşırken, Saadet’ten veya AK Parti’den ayrılanların el üstünde tutulması.

 

 
Mahmut Övür yazısında şunları kaydetti:

 

 

O isimlerden biri de daha önce AK Parti’nin kamuoyu araştırmalarını yapan İbrahim Uslu… Uslu’nun CHP Genel Başkanı Danışmanı olduğu, Genel Merkez’de de bir odası olduğu yazıldığında Uslu, hemen karşı çıkıp haberi yalanlamıştı:
“Kılıçdaroğlu’nun danışmanı değilim. CHP Genel Merkezi’nde ofisim veya makam odam yok.”

 
Ancak o konuşmanın son cümlesinde bir açık kapı bırakmıştı:

 
“CHP’ye seçmen profilleri ve oy verme davranışı ile ilgili veri analizi konusunda belirli bir süre ile kurumsal hizmet sunacağım.”

 
14’üncü katın sırrı çözülemiyor

 
Şimdi CHP kulislerinde işin böyle olmadığı, tam tersine Uslu’nun, 14’üncü katın sakinleri arasına girdiği, daha doğrusu “sır adam” Rasim Bölücek’in yanı başına yerleştiği kesin bilgi olarak veriliyor. Uslu, o sır katta neler yapıyor bilinmiyor ama dün CHP Genel Merkezi’nde yaşananlar, sadece “analiz” yapmadığını gösteriyor.

 

 

Denilen şu: CHP’nin girişinde yer alan Atatürk’e ait eski Meclis binası önündeki kalabalık fotoğraf kaldırılmış, yerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı konulmuş. İşte bu uygulamada Uslu’nun imzası olduğu ve parti içinde rahatsızlığa yol açtığı söyleniyor. Hatta durumu derin kriz olarak yorumlayan bir CHP’li şöyle diyor: “Vekillerin itirazı isyan boyutunda, tepkiler çığ gibi büyüyor.”

 
En sert tepkiyi de CHP Grup Başkanvekillerinden Engin Altay’ın verdiği söyleniyor. Daha önce de CHP’de Atatürk fotoğrafının indirilmesi olayı sert tartışmalara yol açmış, hatta Aylin Nazlıaka partiden ihraç edilmişti. Şimdi ne olur bilemem ama işin, fotoğrafların değiştirilmesiyle sınırlı kalmadığı, parti logoları ve sloganlarının da değiştirildiği söyleniyor.