Ankara’da ucuz et kuyruğunda bekleyen yurttaşlardan tepki: Bizi yönetenler utansın

Ankara’da ucuz et kuyruğunda bekleyen yurttaşlardan tepki: Bizi yönetenler utansın
30 Mart 2023 07:36

Ankara’da Et ve Süt Kurumu önünde ucuz et için saatlerde kuyrukta bekleyen yurttaşlar iktidara tepki gösterdi. Bir yurttaş, “Bizi yönetenler utansın. Hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

 

 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Ankara’da Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) piyasanın yarı fiyatına sattığı et ve kıymadan birer kilo alabilmek için yurttaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor. ESK’nin her geçen gün kuyruklar nedeniyle kentin lüks semti Çukurambar’daki cadde üzerinden Ulus’taki bir ara sokağa kaydırılan satış noktasında yurttaş saatlerce sıra bekliyor.

1 kilo kıyma için saatlerdir beklediğini belirten bir yurttaş, “Bizi yönetenler utansın” diyor. ESK’nin piyasanın yarı fiyatına et vermesine değinen bir yurttaş, “100 lira için bu çile çekilir mi? Geldiğime pişmanım, bir daha gelmem” şikâyetinde bulundu.

 

 

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

 

 
Engelli bir yurttaş ise “Vatandaşın halini görüyorsunuz. Durumum iyi olsa sakat halimle buraya gelir miyim? Sokağın haline bakın pislik içinde, kötü kokuyor. Yönetenlere hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Yurttaşlar Altındağ, Mamak, Pursaklar gibi orta sınıfın ağırlıklı yaşadığı semtlerde birer şube açılmasını istedi.Uygulamanın “göz boyama” olduğunu belirten yurttaşlar satış noktalarının artmasını istiyor.