Ankara Büyükşehir’den başkente 3 yeni öğrenci çalışma istasyonu daha!

Ankara Büyükşehir’den başkente 3 yeni öğrenci çalışma istasyonu daha!
28 Mart 2024 10:49

Ankara’yı öğrenci dostu şehir yapmak için yeni projelere imza atmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, ilkini ODTÜ Metro İstasyonu’nda hizmete açtığı Öğrenci Çalışma İstasyonlarına yenilerini ekliyor.

 

Fotoğraf: Ankara Büyükşehir
Öğrencilerden gelen yoğun talepleri değerlendiren ABB; YHT Gar, Meteoroloji ve Kolej İstasyonlarında 3 yeni çalışma alanını Başkente kazandırdı.

Öğrenci dostu uygulamalarıyla eğitimde fırsat eşitliği için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, örnek olacak bir projelere imza atmaya devam ediyor.

Öğrenci Çalışma İstasyonu projesini hayata geçiren Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı; ODTÜ Metro İstasyonu’nun ardından yeni istasyonlarda da Başkentli öğrencilerin ücretsiz ders çalışabileceği alanlar hizmete açtı.

 

 

YAVAŞ: “ÖĞRENCİNİN BAŞKENTİ ANKARA DERLER”

 

 

3 noktada açılan Öğrenci Çalışma İstasyonlarını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Öğrencinin Başkenti Ankara derler. ODTÜ Çalışma İstasyonu’nun ardından gelen yoğun talepler üzerine 3 ayrı noktada çalışma istasyonu yapımını tamamladık.

– Kolej Metro Durağı,

– YHT Gar Metro Durağı ve

– Meteoroloji Metro Durağı.”

 

 

3 YENİ ÇALIŞMA İSTASYONU ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

 

 

Başkentli öğrencilerinden gelen yoğun talepleri geri çevirmeyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, 3 yeni çalışma istasyonunu kente kazandırdı.

İçerisinde sesli ve sessiz ders çalışma alanı, kafeteryası ve kütüphanesi ile yeni çalışma istasyonları; YHT Gar, Meteoroloji ve Kolej metro duraklarında öğrencilerini bekliyor.