AKP’li belediye yandaştan 7 milyon TL’lik araç kiraladı

AKP’li belediye yandaştan 7 milyon TL’lik araç kiraladı
10 Mayıs 2024 10:42

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Gazi Danışmanlık Müşavirlik Şirketi, 7 milyon TL’lik araç kiraladı. Araçların kiralandığı adres ise yandaş oldu.

 

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Gazi Danışmanlık Müşavirlik Şirketi, 1 VIP minibüsün de aralarında olduğu 23 araç kiraladı. Araçların 11 aylık kira bedeli 7 milyon 131 bin 25 lira.

İtibardan yine tasarruf yapmadılar: 6 hükümet konağı ihalesi 825 milyon TL! İtibardan yine tasarruf yapmadılar: 6 hükümet konağı ihalesi 825 milyon TL!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Tasarruf Tedbirleri kapsamında kamudaki araç sayısının azaltılacağı, üst düzey bürokrasideki bazı pozisyonlarda makam aracı uygulamasına son verileceği ve yeni araç kiralamalarının da kısıtlanacağını açıkladı. Ancak AKP’li belediyeler israfa devam ediyor… Başkanlığını Fatma Şahin’in yaptığı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi VIP minibüs ve üst segment sedan araçlar ve tam zırhlı SUV araçla gündeme geldi.

 

 

23 araca 7 milyon TL

 
Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; belediyenin iştiraklerinden Gazi Danışmanlık Müşavirlik Şirketi, 1 VIP minibüsün de aralarında olduğu 23 araç kiraladı. Araçların 11 aylık kira bedeli 7 milyon 131 bin 25 lira. Araçların kiralandığı adres, AKP’den 2019 seçimlerinde Oğuzeli Belediye Başkan Aday Adayı olan Memik Yılmaz’ın sahibi olduğu Yılda Özel Eğitim Taşımacılık ve Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi oldu.

AKP’den Aday Adayı olan Memik Yılmaz, 2019 tarihinde Gaziantep’in Oğuzeli ilçesi için “Burada AK Parti bayrağını yeniden dalgalandıracağım” demişti. Yılmaz 31 Mart 2024 seçimlerinde ise bu kez MHP’den Oğuzeli Belediye Başkan Aday Adayı oldu ancak aday gösterilmedi. Yılmaz’ın şirketi Yılda Özel Eğitim, daha önce de yine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ve iştiraklerinin araç kiralamaları ile gündeme gelmişti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 2 Ekim 2023’te 47 milyon 292 bin 405 TL’lik araç kiralama ihalesi ve 2020 yılındaki 31 milyon 943 bin TL’lik araç kiralama ihaleleri de Yılda Özel Eğitim Şirketi’ne gitmişti.