‘AK Parti, İmamoğlu’nun başkan olmasının yarattığı travmayı henüz atlatamadı’

‘AK Parti, İmamoğlu’nun başkan olmasının yarattığı travmayı henüz atlatamadı’
27 Ocak 2021 09:25

Karar yazarı Mehmet Ocaktan, bugünkü köşesinde “AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil” diye yazdı.

 

Fotoğraf: Ekrem İmamoğlu Twitter

 

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, belediyelerin borç yapılandırma ve kamuya olan diğer borçları için genel bütçe gelirlerinden aldıkları payların kesinti oranları yükseltilmesine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Ocaktan, “Belediyelere bedel ödetmenin faturası ağır olur” değerlendirmesini yaptı.

Ocaktan, “AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil” görüşünü savundu.

Ocaktan yazısında, şunları kaydetti:

“Yerel seçimlerden bu yana geçen sürede İstanbul halkı da yaşayarak gördü ki AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olmasının yarattığı travmayı henüz atlatabilmiş değil.

Bu yüzden de yıllarca savunduğu kendi değerlerini bile yok sayarak her gün yeni yanlışlar yapmaya devam ediyor. Oysa 23 Haziran öncesinde de benzer bir politik yanlışlıkta ısrar etmiş ve kaybetmişti.

AK Parti gibi tecrübeli bir partinin, şimdi aynı politikaları sürdürmesinin halk nezdinde bir karşılığının olmadığını görememesi doğrusu büyük bir talihsizlik…”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar