3 büyükşehirde başkanlıklar değişmiyor!

3 büyükşehirde başkanlıklar değişmiyor!
15 Mart 2024 09:12

BUPAR Araştırma Kurucusu Erdal Akaltun, son araştırmalara göre İstanbul ve Ankara’da mevcut belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın önde olduğunu, İzmir’de de CHP’nin adayı Cemil Tugay’ın kazanacağını söyledi.

 

 

BUPAR Araştırma Kurucusu Erdal Akaltun, TELE1 ekranlarında yayınlanan ‘Anında Manşet’ programında Tuncay Mollaveisoğlu’nun konuğu oldu. Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdal Akaltun 3 büyükşehir için şunları söyledi:

 

 

“3 büyükşehirdeki belediye başkanlıklarının değişmeyeceğini söyleyebiliriz. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu ve Ankara’da Mansur Yavaş tekrar görev yapacaklar gibi duruyor. İzmir’de yeni bir adayla seçime girilecek. Orada oylar 1-2 puan düşebilir ancak Cemil Tugay rahat bir şekilde kazanacaktır.”

 

 

BALIKESİR VE BURSA DEĞERLENDİRMESİ

 
Balıkesir ve Bursa’da CHP’nin kazanma ihtimalini değerlendiren Akaltun “Diğer iller için birkaç değişiklik olasılığı var. Bursa ve Balıkesir en önemli iki il CHP’nin alabileceği. Bir öncekinde az farklarla kaybetmişlerdi. Bursa’da Mustafa Bozbey Balıkesir’de Ahmet Akın aday gösterildi. Ahmet Akın bir önceki seçimlerde fedakarlık yapıp adaylıktan çekilmişti. Bu defa fedakarlığının karşılığını alacak gibi duruyor” diye konuştu.