141 yaşındaki Hintlinin yaşını Guinness yetkilileri araştırıyor!

141 yaşındaki Hintlinin yaşını Guinness yetkilileri araştırıyor!
22 Temmuz 2013 13:12

141 yaşında olduğunu iddia eden Hintli Feroz-ud-Din Mir, resmi bir nüfus cüzdanı olduğunu söylüyor.

İddiasının doğru çıkması durumunda dünyanın en yaşlı insanı unvanını alacak adamın gerçek yaşı, Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından araştırılıyor.
 
10 Mart 1872 doğum tarihli resmî bir nüfus cüzdanına sahip olduğunu belirten Hintli Feroz-ud-Din Mir, şimdiye kadar 4 ayrı evlilik yapmış ve eşlerinin ölümünden sonra sonuncu ve beşinci eşiyle Hindistan’ın Kuzey Keşmir bölgesinde yaşıyor. 141’inci yaşıyla dünyanın en yaşlı insanı olduğunu iddia eden 10 çocuk sahibi Hintli adamın gerçek yaşı Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından araştırılıyor.
 
Yaşının doğru çıkması durumunda Feroz, Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en yaşlısı olarak bilinen 115 yaşındaki Japon kadın Misao Okawa’nın rekorunu egale etmiş olacak ve en yaşlı insan ilan edilecek. Dünyanın en yaşlı erkeği olarak kayıtlara geçmiş olan 116 yaşındaki Japon Jiroemon Kimura ise geçen ay hayata gözlerini yummuştu.
 
Hintli Feroz, 141 yaşına rağmen rahatça yürüyebiliyor ve zayıflamış görme yetisine rağmen, aile üyelerini halen tanıyabiliyor.