YÖK 7 fakülteye dekan ataması yaptı

YÖK 7 fakülteye dekan ataması yaptı
13 Eylül 2013 14:39

Yükseköğretim Genel Kurulu devlet üniversitelerine 7 fakülteye dekan ataması yaptı.

 

2013 yılının 10. toplantısını yapmak üzere toplanan YÖK, eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri Koordinasyon komisyonları raporlarının yanı sıra gündem maddelerini de görüşerek karara bağladı.

 

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, devlet üniversitelerine bağlı 7 fakülteye dekan ataması yapıldı.

 

Atama yapılan fakülte ve dekan isimleri şöyle:

“Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Prof. Dr. Üstün Özen, Atatürk Üniversitesi Oltu Yer Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Mustafa Sağlam, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Prof. Dr. Ahmet Özer, Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Selim Başar, İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Prof. Dr. Turan Sağer, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Nurettin Yavuz, Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr Muhsin Halis.”

 

YÖK, bir vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından rektör adayı olarak Yükseköğretim Kurulu’na önerilen adaylarla ilgili olarak olumlu görüş bildirilmesine karar verdi. Kurulun üniversiteye rektör adayı olarak görüş bildirdiği isim ise, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tamer Yılmaz olarak kaydedildi.

 

Genel Kurul’un dekan adayı olarak olumlu görüş bildirdiği isimler ise açıklamada şöyle ifade edildi:

“Doğuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Mitat Uysal, Mevlana Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Ali Batu, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Füsun Ülengin ve Toros Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Süleyman Türkel.”

 

Yorumlar

Yorumlar