Taksim İlk Yardım’da korkunç yangın! Hastane alev alev yandı

Taksim İlk Yardım’da korkunç yangın! Hastane alev alev yandı
5 Nisan 2018 17:40

Gaziosmanpaşa’da bulunan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yangın çıktı. Hastanenin çatısından ateş ve duman yükseldi.

 

 

 

İlerleyen dakikalarda yangın, hastanenin dış cephesini de sardı. Hastalar başka hastanelere sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışması sonrası yangının, kontrol altına alındığı duyuruldu.

 

Gaziosmanpaşa’da bulunan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yangın çıktı. Hastanenin çatısı alev alev yanıyor. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Yangına Fatih, Bayrampaşa, Bağcılar, Bakırköy, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Sultangazi itfiaye ekipleri müdahale ediyor. Hastanenin yakınlarında benzin istasyonu olduğu bildirildi.

 

Yangın sırasında patlamalar olduğu belirtilirken alevler hastanenin dış cephesini sardı. Çatıda başlayan yangın kısa sürede diğer katlara da sıçradı. Çevredeki binalar boşaltılmaya başladı.

 

Hastanedeki hastalar başka hastanelere nakil edilmeye başladı. Hastane tahliye ediliyor.

 

Yanan binanın inşaat halinde olduğu ve yangının dış cepheden başlayarak çatıya yükseldiği belirtildi. Binanın inşaat halinde olması nedeniyle içeride hasta bulunmuyor.

 

 

ÖLÜ YA DA YARALI BİLGİSİ YOK

 

İftaiye Daire Başkanı yaptığı açıklamada, yangında yaralı ve can kaybı bilgisinin olmadığını belirtti. İtfaiye müdürü, yoğun bakım servisi dışında tüm hastaların tahliye edildiğini duyurdu.

 

KONTROL ALTINA ALINDI

 

İtfaiye yetkilileri yangının, kontrol altına alındığını duyurdu.

 

Yangın nedeniyle bölgede trafik yoğunluğu yaşanıyor.

 

ERDOĞAN SAĞLIK BAKANI’NDAN BİLGİ ALDI

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un Gaziosmanpaşa semtindeki Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki yangın hakkında Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul’daki yangın haberinin akabinde, Sağlık Bakanı Demircan’ı telefonla arayarak, olay hakkında bilgi aldığını belirtti.

 

Öte yandan Sağlık Bakanı Demircan yangınla ilgili bilgi almak üzere İstanbul’a hareket etti.

 

 

resimid_4815187 resimid_4815188 resimid_4815209 resimid_4815210 resimid_4815251 resimid_4815266 resimid_4815489-1

 

 

 

Kaynak: Sözcü

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar