‘İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?’

‘İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?’
3 Eylül 2020 11:21

Korona virüs tedavisi gören gazeteci Seyhan Avşar yatırıldığı hastanede kendisine verilen kahvaltının fotoğrafını paylaşarak, “İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?” diye sordu.

 

 

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Seyhan Avşar, koronavirüs tedavisi gördüğü Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde kendisine verilen kahvaltının fotoğrafını paylaştı.

Sağlık çalışanlarının da aynı şekilde beslendiğini söyleyen Avşar  “Ayrıca gece gündüz çalışan sağlık emekçileri de muhtemelen aynı yiyecekleri yiyor. Emekçilere verilen bu kahvaltı onları ne kadar dirençli tutabilir? Sağlık Bakanlığı’nın hastaların ve sağlık çalışanlarının beslenmesine yönelik daha fazla bütçe ayırması gerekmiyor mu? Eğer yemek işleri ihale usulü şirketlere veriliyorsa o zaman bu şirketler neden yeterince denetlenmiyor?” diye sordu.

Avşar’ın yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

 

“Uzmanlar koronavirüsle tedavide en önemli şeylerden birinin sağlıklı beslenme olduğu vurguluyor. Ancak kovid tedavisi gören yurttaşların yattığı hastanede verilen sabah kahvaltısı bu şekilde. Yumurta dahi yok. İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?

Ayrıca gece gündüz çalışan sağlık emekçileri de muhtemelen aynı yiyecekleri yiyor. Emekçilere verilen bu kahvaltı onları ne kadar dirençli tutabilir? Sağlık Bakanlığı’nın hastaların  ve sağlık çalışanlarının beslenmesine yönelik daha fazla bütçe ayırması gerekmiyor mu?
Eğer yemek işleri ihale usulü şirketlere veriliyorsa o zaman bu şirketler neden yeterince denetlenmiyor?

seyhantweet

 

Yorumlar

Yorumlar