İmamoğlu: 16 milyon İstanbullu, 23 Haziran’da emaneti geri almaya geliyoruz

İmamoğlu: 16 milyon İstanbullu, 23 Haziran’da emaneti geri almaya geliyoruz
22 Mayıs 2019 13:04

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’nı kazanan, ancak daha sonra mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, yol haritasını paylaştı. İsrafın büyük boyutlarda olduğuna dikkati çeken “İmamoğlu İstanbul’da gelir ve gideri sağlıklı yöneterek, yılda 5 milyar yeni kaynağın belediye bütçesine eklenebileceğini hesaplıyoruz” dedi.

 

 

 

krem İmamoğlu, 23 Haziran’da yenilenecek İBB seçimlerine ilişkin yol haritasını paylaşmaya başladı.

 

 

“İktidar vatandaşın 31 Mart’ta verdiği mesajı almamak için direniyor” diyen İmamoğlu’nun açıklamalarının devamı şöyle:

 

“Öyle bir direnç ki, sanki geçici bir görevi, makamı değil de mallarını, mülklerini kaybetmişler gibi, seçim sonucunu kabul etmemek için üretilen bahanelerin, yalanların haddi hesabı yok. Yalnızca bir yerin geçersiz sayılması gibi bir gerekçenin saçmalığına açıklama bulmak için atmadıkları takla kalmadı. Son olarak şaka gibi bir gerekçe daha duydunuz. Bir önceki gerekçeyi açıklayayım. Soyadınıza göre oy vereceğiniz partileri buldu. Sonra tipe bakarak AK Partili olanları anladıklarını ve bu yüzden büyükşehir pusulasını vermediklerini söylediler.

 

’23 HAZİRAN’DA SANDIKLARA BAYRAM YERİNE GİDER GİBİ GİDECEĞİZ’

 

Toplumun bu yalanları takip ettiğinin farkındayım ama yapmayın. Mızıkçılığın da bir sınırı var. Normalde bunlara gülüp geçilir, ne yazık ki cevap veriyoruz. Çünkü seçimlere olan inanç asla yitirilmesin istiyoruz. Kimse demokrasiden, sandıktan umudunu kesmesin, başka yollara sapmasın istiyoruz. Sandık namusunu korumak için yine demokrasiden ve sandıktan başka çare olmadığını tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Hep birlikte ispat edeceğiz. 23 Haziran’da bayram yerine gider gibi, neşe içerisinde hep birlikte sandıklara gideceğiz. İstanbul ve Türkiye’nin yeniden demokrasiyle buluşmasını sağlayacağız. O sandık bir adalet, haysiyet, vicdan sandığı olacak. O sandıktan hesap pusulası çıkacak.

 

‘EMANETİ HAKSIZCA ELİMİZDEN ALDILAR’

 

Biliyorum ki en karanlık saatler, şafaktan hemen öncedir. İstanbul’un milyonlarca ailesi, bu şehri bana emanet etti. Emaneti haksızca elimizden aldılar. Ama şimdi buradan ilan ediyorum… Herkes duysun, herkes dinlesin… Biz 16 milyon İstanbullu, 23 Haziran’da o emaneti geri almaya geliyoruz. Sevgili yol arkadaşlarım, Sözlerime son verirken tüm inancımla bir kez daha söylemek istiyorum: Önümüzdeki dönemde hep birlikte… İstanbul ittifakı olarak… Yapılan büyük haksızlığı kabul etmeyenler olarak… Demokrasi ve hukuktan vazgeçmeyenler olarak… Yine başaracağız. Yine çok çalışacağız ve kazanacağız. 23 Haziran’da israf düzeni son bulacak. 23 Haziran’da, İstanbul’da hak yerini bulacak… Her şey çok güzel olacak. Her şey çok güzel olacak… Her şey çok güzel olacak.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar