CHP’li Tarhan: FETÖ’nün siyasi ayağı açıklanmadıkça şehitlerin vebali iktidarın üzerindedir

CHP’li Tarhan: FETÖ’nün siyasi ayağı açıklanmadıkça şehitlerin vebali iktidarın üzerindedir
14 Temmuz 2017 09:10

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada  “15 Temmuz 2016’da TBMM’nin tüm milletvekilleri bombalar altındaki Meclis’te müthiş bir kararlılık ve birliktelikle cumhuriyeti savunmak için mücadele vermişlerdir. 15 Temmuz,Türk Milletinin demokrasiye olan inancını, darbelere, dikta rejimlerine geçit vermeyeceğini tüm dünyaya kanıtladığı gündür.” dedi.

 

 

 

 

“Demokratik sistemi ve cumhuriyeti korumak için sokağa çıkmış, canıyla bedel ödemiş bu yüce milleti OHAL ile ve farklı anti demokratik yönetim şekilleriyle yönetmek kabul edilemez…c15 Temmuz darbe girişimi teşebbüsünün üzerinden tam bir sene geçmiştir. Bu süreçte Kamuda yüz binlerce kişi görevden uzaklaştırılmış, gözaltına alınmış ve Ülkemiz KHK’lar ile yönetilmeye başlamıştır.” diyen Tarhan konuşmasına şöyle devam etti:

 

 

 

“Nihayetinde daha sonra gerçekleşen referandum sürecinde yürütülen kampanyada Başkanlık sistemi ile Fetö ve diğer terör örgütlerine karşı daha güçlü olunacağı söylenmiştir.

Özellikle Kamunun birçok alanında İnsanlar terör örgütleriyle ilişkilendirilip görevlerinden ihraç edilirken, yapılan operasyonlara TEMİZLİK adı verilmiştir.

Fetö ile mücadele adı altında ne kadar muhalif, iktidarın görüşlerini eleştiren vatandaşımız, gazetecimiz, akademisyenimiz varsa hepsine terörist yaftası yüklenmektedir.

Fetö’nün siyasi ayağı araştırılmamıştır.

Zamanında ortaklaşa bir hükümet kuran siyasiler ile ilgili bir yaptırım olmadan, Fetö terör örgütü ile mücadele asla başarıya ulaşamayacaktır.

Vatanı korumak, darbeye geçit vermemek için sokağa çıkarak, tankların önüne yatan vatandaşlarımızın ve 249 şehidimizin vebali bu terör örgütünün siyasi ayağının üzerine gitmeyen iktidarın üzerindedir…

Milli Birlik ve Dayanışma günü ilan edilen 15 Temmuz’da şehitlerimizi saygı ile anıyor, siyasi sorumluların tespit edilmesini bekliyoruz.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar