CHP’li Şahin’den AKP’li vekillere sitem: 30 Ağustos Zafer Bayramı temel atma töreninden daha mı önemsiz?

CHP’li Şahin’den AKP’li vekillere sitem: 30 Ağustos Zafer Bayramı temel atma töreninden daha mı önemsiz?
31 Ağustos 2020 10:27

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Balıkesir Valiliği’nin resmi olarak düzenlemiş olduğu çelenk sunma ve kutlama törenine ilin 5 Ak Partili Milletvekilinden hiçbiri katılmadı. Balıkesir Valiliği’nin düzenlemiş olduğu resmi törene ilin 9 Milletvekilinden sadece CHP Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin katıldı. Milletvekili Şahin tören esnasında yaptığı konuşmada, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük rol oynayan Kuva-yi Milliye’nin Başkenti Balıkesir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Ak Parti’nin beş Milletvekilinden bir tanesinin dahi törende bulunmamasını yadırgadığını söyledi.

 
Milletvekili Şahin yaptığı konuşmanın devamında 27 Ağustos tarihinde Sakarya Mahallesi’nde gerçekleştirilen bir okulun temel atma töreninde 5 Ak Parti Milletvekili ve Ak Parti İl Başkanının tam kadro olarak yer aldığını belirterek; ‘’Sakarya Mahallesinde gerçekleştirilen ilkokul temel atma töreni sosyal mesafe kuralları gözetilmeksizin gerçekleştirildi. 30 Ağustos programı ise sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleştirilmesine rağmen iktidar partisi Milletvekillerinden hiç birini törende göremedik. Ak Parti Milletvekillerinin törene katılmama sebeplerini halkımıza açıklamalarını bekliyoruz. Temel atma töreni 30 Ağustos’tan daha mı önemli?’’ ifadelerini kullandı.

 
Şahin sözlerine şöyle devam etti;

 
‘’ Yaklaşık bir haftadır Covid pandemisi gerekçe gösterilerek milli bayramlara ait törenlerin gölgelenmeye çalışıldığını üzüntüyle takip ediyoruz. Balıkesir’de yaşadığımız bu hadisede bize Covid bahanesinin bir kez daha boşa çıktığını gösterdi. 3 gün önceki temel atma töreninde Covid yok da Zafer Bayramı kutlamalarında mı Covid var? Balıkesir ve ülkemiz bu samimiyetsiz uygulamaları hak etmiyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katılmayan Balıkesir’in 5 Ak Partili Vekili, Kuva-yi Milliye şehitlerinin ruhlarını sızlatmışlardır.’’

 

 

Yorumlar

Yorumlar