CHP’li Öztunç’tan ‘sakal esprili’ havalimanı göndermesi!

CHP’li Öztunç’tan ‘sakal esprili’ havalimanı göndermesi!
17 Ocak 2020 10:08

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, ilgisizlik ve gerekli ekipman desteğinin bir türlü sağlanmaması nedeniyle uçak seferlerinin minimum seviyede tutulduğu Kahramanmaraş Havalimanı’nın sorunlarını Meclis gündemine getirdi.

 

 

Öztunç, ” Terminal binası güzel ama uçak inmiyorsa, anlamı olmuyor, Ulaştırma Bakanı ‘Uçaklar iniyor’ demişti. O zaman sakalım yoktu, belki dinlememişti ama bugün sakalım var, Umarım bu defa ciddiye alır ve Kahramanmaraş Havalimanının tamamen faaliyete geçmesi için gereğini yapar’ dedi.

 

TBMM Genel Kurulu’nda yerinden söz alan Öztunç, konuya dair gerçekleştirdiği kısa konuşmasında şunları söyledi;

 

“Kahramanmaraş’ımıza çok güzel bir Havalimanı yapıldı, terminal binası ama uçak inmiyorsa, terminal binasının bir anlamı olmuyor, yok. Maalesef, birtakım cihaz eksiklikleri nedeniyle Kahramanmaraş’ımıza uçaklar inemiyor, ya Antep’e ya da Adana’ya iniyor. Bundan bizler, diğer milletvekili arkadaşlarımız, iş adamları, herkes rahatsız. Bu konuda bütçe görüşmelerinde konuyu gündeme getirdiğimde Sayın Ulaştırma Bakanı “Yok böyle bir şey, uçaklar iniyor.” demişti. O zaman sakalım yoktu, belki dinlememişti ama bugün sakalım var, hem de sizinki gibi ağarmış, umarım bu defa ciddiye alır ve Kahramanmaraş Havalimanının tamamen faaliyete geçmesi için gereğini yapar diyorum.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar