‘Bakanlıklarda da bürokraside de değişiklik olacak’

‘Bakanlıklarda da bürokraside de değişiklik olacak’
23 Ağustos 2019 10:58

İktidara yakın Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında, AKP’deki değişim beklentisi için, “Bu benim talebim değil sadece, sessiz yığınların sesine kulak verirseniz duyarsınız.” dedi.

 

 

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün kaleme aldığı ‘Önce’ başlıklı yazısında AKP’deki tartışmalara değindi.

Dilipak,  “AK Parti’ye dönecek olursak, evet, Bakanlıklarda da değişiklik olacak Bürokraside de. Ama yetmez, müşavirler, teşkilat, dost çevreler, media, halkla ilişkiler aklı hepsi değişmeli” dedi.

Devlet bürokrasisi içerisinde değişiklikler olacağını ve bunun ‘tabanın talebi’ olduğunu söyleyen Dilipak’ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Tekrar AK Parti’ye dönecek olursak, evet, Bakanlıklarda da değişiklik olacak bürokraside de. Ama yetmez, müşavirler, teşkilat, dost çevreler, media, halkla ilişkiler aklı hepsi değişmeli. Bu benim talebim değil sadece, sessiz yığınların sesine kulak verirseniz duyarsınız. Birileri belki ekonomideki göreceli iyileşme ve bazı konuların yoluna girmesi dolayısı ile bu konuyu erteleme eğilimi içinde olsa da, bu konuda güçlü bir talep olduğu ortada. Bundan sonraki değişim için kadrolardaki yenilenmenin sembolik bir anlamı olacak. Toplumdaki beklenti bu yönde.

Muzır, müfsid olan ne varsa kapı dışarı edilmeli. Önce şu “hasta”ları karantinaya alalım, mikrobun kaynağını kurutalım, sonra sıra ötekilere gelsin. Tabandaki insanlar Erdoğan’dan ve partilerinden vazgeçmek istemiyor. Ama bazı olan şeylere de bir anlam veremiyorlar. Evet evet, “Biz kendimizi değiştirmez isek, Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar