31 Mart’ta 252 belediye kazanan CHP, ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’ düzenliyor!

31 Mart’ta 252 belediye kazanan CHP, ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’ düzenliyor!
18 Kasım 2019 10:55

Yerel seçimlerde 252 belediye kazanan CHP’de belediye başkanları önümüzdeki hafta İzmir’de bir araya gelerek ilk altı aylık çalışmalarını masaya yatıracak. Toplantıda CHP’li belediyelerde etkinliği artırılmak istenen SODEM’in Genel Kurulu da gerçekleştirilecek

 

 

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre 31 Mart yerel seçimlerinde 252 belediye kazanan CHP, belediye başkanlarının eşgüdümlü çalışması ve ilk altı aylık performanslarının değerlendirilmesi amacıyla önümüzdeki hafta İzmir’de bir “Yerel Yönetimler Çalıştayı” düzenleyecek.

 

 

Yerel seçimlerde 11’i büyükşehir, 10’u il olmak üzere 252 belediye kazanan CHP, Temmuz ayında Afyon’da gerçekleştirdiği Belediye Başkanları Çalıştayı’nın ikincisini İzmir’de yapacak. 21, 22 ve 23 Kasım tarihlerinde düzenlenecek çalıştayın ilk gününde, CHP’li belediyelerde etkinliği artırılmak istenen Sosyal Demokrat Belediyeler Sendikası’nın (SODEM) Genel Kurulu da gerçekleşecek.

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde düzenlenecek çalıştayda ikinci gün Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un konuşması ile başlayacak. Daha sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması ile başlayacak çalıştayda CHP’nin Yerel Yönetimler Yasa Teklifi ele alınacak. Belediye başkanları teklife ilişkin önerilerini anlatacak. Anayasa Hukuku Profesörü CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu da teklif hazırlıkları ile ilgili başkanları bilgilendirecek. Belediye başkanları, çalıştayın ikinci gününde ayrıca kardeş belediyelerle dayanışma amaçlı bir araya gelecek.

 

 

ULUSLARARASI FONLARA ERİŞİM

 

 

Çalıştayın son gününde Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı uzmanları tarafından “Kaynaklara nasıl erişilir” isimli bir sunum gerçekleştirilecek. Ulaşım, istihdam, sosyal hizmetler ve çevre sunumlarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu, belediye başkanlarının altı aylık çalışmalarına ilişkin bir değerlendirme konuşması yapacak. Çalıştay, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından son bulacak.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar