Temel Karamollaoğlu: Tayyip Bey, BOP’un hâlâ eş başkanı

Temel Karamollaoğlu: Tayyip Bey, BOP’un hâlâ eş başkanı
10 Nisan 2023 08:07

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Siyonist çevreler Erbakan hocamızı içselleştiremedi. O zaman ABD, kendisine adam aradı. Tayyip Bey’in siyaseten yasaklıyken Beyaz Saray’da fotoğrafı var. Bu ABD’nin kendisini desteklediğinin en açık delili. Tayyip Bey BOP’un hâlâ eş başkanı” dedi.

 

 

Cumhuriyet’e konuşan Karamollaoğlu, parlamenter sisteme geçişle ilgili şunları söyledi:
“Anayasa değişikliğine ihtiyaç var, 360’ın üzerinde oy lazım. 400’ün üzerinde olursa Meclis’te değiştiriliyor ama 360’tan fazla ise referanduma gitmek gerekiyor. 360 altında ise anayasa değişikliğini yapmak mümkün değil. Meclis’te çoğunluğu kazandığımızda Millet İttifakı olarak, 360’ı ilk gün yakalayamasak bile zaman içinde onlar da bu değişikliğe razı olacaklardır. AKP muhalefete düşünce ‘Değiştirelim’ diyecek. O zaman referanduma gerek kalmadan değişiklik yapılabilecek.”

 

 

Erdoğan’ın üçüncü kez aday oluşu: Yargılanmaktan korkuyor

 
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “koltuğuna ısındığını ve bırakmak istemediği için üçüncü kez aday olduğunu” söyleyen Karamollaoğlu, “Yarılanmaktan da korkuyor” dedi. Karamollaoğlu, “Tedbir alınıyordur. Ama bu tedbirler her şeyin üzerini örtmeye yetmez. Ama bu kin, nefret, öç alma duygusuyla olursa insanı yanlışa götürebilir. İktidara gelindiğinde tüm çalışmalar gözden geçirilir, yanlış varsa hesabı sorulur. Yaptığı bir yanlış varsa bundan da endişe duyuyor olabilir. Örneğin 100’e yapılacak iş 500’e yapılıyor. Bunun üzerini örtmek mümkün olmaz ki. Yarın hesaplar ortaya döküldüğünde net biçimde görülür” diye konuştu.

 

 

“Kılıçdaroğlu’nun bir tane pozu yok ama Tayyip Beyin siyaseten yasaklıyken Beyaz Saray’da fotoğrafı var”

 
Karamollaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “ABD’nin desteğini alıyor” söylemine şöyle yanıt verdi:

“Kılıçdaroğlu’nun ABD başkanı ile bir tane pozu yok. Ama Tayyip Beyin siyaseten yasaklıyken Beyaz Saray’da fotoğrafı var. Bu ABD’nin kendisini desteklediğinin en açık delili. Sonra da gitti ‘Milli görüş gömleğini çıkardım’ dedim. Siyonist lobisi Erdoğan’a cesaret madalyası verdi. Neden? Erbakan hocaya koyduğu tavır ve Türkiye‘yi hangi noktaya götüreceği konusunda yaptığı vaatlerden dolayı.

 

 

“SİHA’lar yapıldı ama bu Tayyip Beyin değil SİHA’yı yapanların başarısı”

 
Vaatlerini gerçekleştirdi. Savunma sanayide şunu yaptık bunu yaptık, Hepsi hikaye. SİHA’lar yapıldı ama bu Tayyip Beyin değil SİHA’yı yapanların başarısı. Uçakları var, motoru nerede? Eskişehir’de devletin jet motor fabrikası var, modeller üretilmiş. Bir tanesi bile uçaklara, helikopterlere takılmadı. Erbakan hocamızı mahkum eden mahkeme onun zamanında karar aldı.

ABD politikalarına karşı bir tavır sergilemiyor ve İsrail ile iç içe. Erdoğan şu anda İsrail’in Orta Doğu’daki tek dostudur.

 

 

“Tayyip bey BOP’un hâlâ eş başkanı”

 
ABD’ye gidip geldikten sonra ‘Ben Büyük Orta Doğu Projesi’nin eş başkanıyım’ dedi. Ama ne olduğunu anlatmadı, sonradan biz öğreniyoruz ki BOP’un esas adı Büyük İsrail Projesi. İsrail Nil’den Fırat’a kadar olan toprakların kendilerine vaat edildiğine inanıyor. Orada şu anda iskan edilen bizler dahil herkesi kendi topraklarında olmakla suçluyor. Tayyip bey BOP’un hala eşbaşkanı.”

 

Röportajın tamamını okumak için tıklayın.