Süper Kupa öncesi Atatürk posteri ve İstiklal Marşı krizi

Süper Kupa öncesi Atatürk posteri ve İstiklal Marşı krizi
29 Aralık 2023 15:58

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bu akşam oynanacak olan Turkcell Süper Kupa maçı öncesi “İstiklal Marşı” ve “Atatürk pankartı” krizi yaşandığı iddia edildi.

 

 

Suudi Arabistan’da bu akşam oynanacak olan Süper Kupa maçı öncesi Galatasaray ile Fenerbahçe’ye Atatürk pankartı ve tişörtüne izin verilmeyeceği bilgisi gittiği iddia edildi.
Yasağı koyan Suudi hükümeti yetkililerinin direkt “Kral’ın adına konuşuyoruz” diyerek iki kulübe de hem tişört ve pankart hem de İstiklal Marşı’nın okunmaması konusunda yasak koyduğu belirtildi.

NTV Spor’un haberine göre, Suudi yetkililerin Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözünün yazıldığı pankartla maça çıkılmasına izin vermediği ve Fenerbahçe bu durumu kabul etmediği öğrenildi.

İki kulübün de durumdan rahatsız olduğu ve hala yetkililerle görüşme halinde olduğu öğrenildi. Bu yasağın kaldırılması beklenirken İstiklal Marşı’nın okunmasına izin verilmemesi halinde Galatasaray’ın sahaya çıkmama kararı aldığı ifade edildi.