Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu’ndan ilk miting!

Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu’ndan ilk miting!
23 Şubat 2024 05:24

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Belediye Başkanı Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da ilk mitinglerini dün Sultangazi’de yaptı.

 

 

 

 

Özgür Özel, “Murat Kurum’un önceki görevinde attığı imza ortada. Biz İliç’de çevre katliamı var dedik, dinlemediler. Atma dedik, attı imzayı. Daha sonra 4-5 katına çıktı orası. Bir yandan şirket paraları istiflerken, toprak bir yere istiflendi. O dağ 9 canımızı götürdü. Murat Kurum diyor ki ÇED raporunun bununla ilgisi var mı? Olmaz olur mu? İliç’teki felaketten sorumlu olan Kurum’un İstanbul’un felaketi olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

 

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında ilk mitinglerine İstanbul Sultangazi’de çıktı.

 

 

İBB Başkanı İmamoğlu, mitingde şunları söyledi:

 

 

“2019’da partizanlığı bu şehirden söküp atacağım demiştim, söktük attık. Onlar oy vermeyi hizmet verme ile eşit tutuyor. Bu seçimde ayrımcılık yapana mı birleştirene mi oy vereceksiniz? İsrafı bitiren ve hizmeti getiren biz olduk. Bizim her vaadimiz, insanımız için hazırlanmış vaatlerdir. Bakın bunlar yine milleti aldatacaklarını zannediyorlar. 5 yılda 650 bin konut yapacaklarmış. Yapamayacağını devletin resmi rakamlar söylüyor. TOKİ 2002’den 2023’e yani 21 yılda 98 bin konut yaptı. Bunların sadece 60 binini teslim etti. Neymiş 650 bin konut yapacaklarmış. Benim rakibim var. Onun da arkasında bir kişi var. İstanbul vekalet yönetimini taşıyamaz.”

 

 

“Ekrem Başkan rant çevrelerinin yüzünü güldürmedi”
Özel, “Ekrem Başkan’ın beş yıldır yüzünü güldürmediği kimse kalmadı. Ekrem Başkanın yüzünü güldürmediği birileri var. Ekrem Başkan rant çevrelerinin yüzünü güldürmedi” diye konuştu.

 

 

Özel, şunları söyledi:

 

 

“Murat Kurum’un önceki görevinde attığı imza ortada. Biz İliç’de çevre katliamı var dedik, dinlemediler. Atma dedik, attı imzayı. Daha sonra 4-5 katına çıktı orası. Bir yandan şirket paraları istiflerken, toprak bir yere istiflendi. O dağ 9 canımızı götürdü. Murat Kurum diyor ki ÇED raporunun bununla ilgisi var mı? Olmaz olur mu? İliç’teki felaketten sorumlu olan Kurum’un İstanbul’un felaketi olmasına izin vermeyeceğiz.”