Özgür Özel atanamayan öğretmenlere dikkat çekti: Hakkımızı söke söke alacağız

Özgür Özel atanamayan öğretmenlere dikkat çekti: Hakkımızı söke söke alacağız
17 Mart 2024 08:15

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya’nın Kepez ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu.

 

 

Emeklilerin kaybettiklerini 31 Mart günü sandık başında aramaya gideceğini belirten Özel, “1,5 aydır emekli kart çıkartalım diyorum. Emekli maaşına yapılacak 7 bin lira seyyanen zammın dışında elektrik, su, telefon ve doğal gaz faturalarında emeklilere yüzde 40 indirim yapılsın talebinde bulundum. Emekliler meydana çıkınca şimdi ‘emekli kart hazırlığı yapıyoruz’ diyorlar. Emekliye yapılanların hesabını hep beraber soracağız” diye konuştu.

 

 

‘ANTALYA’DAN 20 LİRAYA ÇIKAN PORTAKAL, ANKARA’DA 45 LİRAYA SATILIYOR’

 
Kendisinin öğretmen bir anne ve babanın çocuğu olduğunu anlatan Özel, Türkiye’de 1 milyon atama bekleyen öğretmen olduğunu vurguladı. Özel, insan ayırmak ve haksızlık olan mülakatın kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Antalya’nın önemli bir narenciye üreticisi kent olduğuna dikkati çeken Özel, “Antalya halinden 20 liraya çıkan portakal, Ankara’da 45 liraya satılıyor. Limonun kilosu 11 liradan Antalya halinden çıkarken Ankara’da 30 liraya satılıyor. Mazot masrafı nedeniyle çiftçi para kazanamaz oldu, narenciye zaman zaman dalında kaldı. Narenciye üreticisine sahip çıkılmalı” dedi.

 

 

‘SÜT VE 6 AYA KADAR BEBEKLERE BEZ DAĞITMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

 
Antalyalıların ucuz su içmeye devam edeceğini söyleyen Özgür Özel, “Halk süt ve 6 aya kadar bebeklere bez dağıtmaya devam edeceğiz. Adayımız Muhittin Böcek, Antalya’da 15 kreş açtı, 5 yıl sonra karşımıza geldiğinde Antalya’daki kreş sayısı 50 olacak. Sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. CHP olarak Antalya’yı 5 yıl daha yönetmek isteyen, partimiz ve halkın güvenini kazanmış Yörük delikanlısı Muhittin Böcek’i Antalyalılara emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Muhittin Böcek’in bütün Antalyalıların başkanı olduğunun belirten Özel, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Muhittin başkan insan ayırmaz, parti ayırmaz. Muhittin Böcek, Antalya İttifakı’nın adayıdır. Karşımızdaki ittifaka karşı bir umut ittifakını hayata geçirdik. Bu ittifakın renkleri ay-yıldızlı al bayrağımızın renkleridir. Bu ittifak milli takım gol atınca sevinen, Filenin Sultanları dünya şampiyonu olunca onlarla birlikte ağlayanların ittifakıdır. Bu ittifak 10 bin lira emekli maaşına isyan eden, siftahsız dükkan kapatan esnafın, köylünün, emekçinin ittifakıdır. Muhittin başkan kazanacak Türkiye İttifakı kazanacak.”