Mansur Yavaş: Hepsinden oy istiyoruz!

Mansur Yavaş: Hepsinden oy istiyoruz!
15 Eylül 2023 07:53

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti’nin ’81 ilde aday çıkarma kararı’ hakkında sorulan soruya “Ankara’daki 4 milyon 200 bin seçmenin oyuna parti ve bölge ayırt etmeksizin talibim” şeklinde yanıt verdi.

 

 

ABB Başkanı Mansur Yavaş’a, gazetecilerle bir araya geldiği programda, “İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nda alınan 81 ilde aday çıkarma kararı hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusu yöneltildi.

 

 
Yavaş, yaptığı hizmetlerle konuşulmak istediğini belirterek, “Ankara’da şu an 4 milyon 200 bin seçmen var. Ne kadarı oy kullanır bilmiyorum ama ben hepsinin oyuna talibim. Parti ve bölge ayırt etmeksizin. Bizim her zaman söylemimiz şu olmuştur. Seçildikten sonra herkese eşit bir şekilde kimseyi ayırmadan hizmet edeceksiniz. Bu şekilde de beş yıla yakındır hizmet ettiğimizi düşünüyoruz” dedi.

 

 

“Hepsinden oy istiyoruz”

 

 
2019 yılında seçimlere vaatlerde bulunarak girdiklerini kaydeden Yavaş, 31 Mart 2024 tarihinde yapılması beklenen yerel seçimlere icraatlarını anlatarak gireceklerine dikkat çekti.

Yavaş, “Belediyeciliğe farklı bir bakış getirdiğimizi düşünüyoruz. Ankara halkının önüne çıkıp yaptığımız hizmetleri beğeniyorsanız eğer bize oy verin diyeceksiniz. Bunu da yaparken şu seçmen bu seçmen diye ayırmadan 4 milyon 200 bin seçmene hizmet ettiysek şimdi de hepsinden oy istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Ne olmuştu?

 
İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin kritik GİK toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, 81 ilde kendi adaylarını göstereceklerini açıklamıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da İyi Parti’nin 81 ilde kendi adaylarını çıkaracakları kararına yönelik, “İyi Parti’nin yerel seçimlere 81 ilde kendi adayları ile gireceğini açıklamasına ilişkin olarak bir siyasi partinin aldığı kararı saygı ile karşılayacağız. Seçimden sonra kurduğumuz ittifak zaten bitti” demişti.