Kılıçdaroğlu, milletvekili listelerinde hata yaptığını mı söyledi?

Kılıçdaroğlu, milletvekili listelerinde hata yaptığını mı söyledi?
23 Haziran 2023 04:15

TELE1 Programcısı Barış Yarkadaş, il başkanlarıyla görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili listelerinde hata yaptığını söylediğini aktardı.
TELE1 ekranlarında yayınlanan Şimdiki Zaman programının daimi yorumcularından Barış Yarkadaş, CHP il başkanlarının Genel Merkez’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme hakkında dikkat çeken bir kulis bilgisi paylaştı.

 

 

Barış Yarkadaş, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2023 Milletvekili Seçimi’nde milletvekili listelerini son anda gördüğün, fark ettiğinde geç kaldığını ve hata yaptığını söylediğini iletti.

 

 

Yarkadaş CHP kulislerinden şu bilgileri aktardı:

 

 

“Şimdi il başkanları sekiz saat, dokuz saat eleştiri, görüş ve önerilerini ortaya koyunca sayın Kılıçdaroğlu da genel bir çerçeve çiziyor Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma ilişkin. Tayyip Erdoğan’ın seçimlerdeki tavrına ilişkin bir genel değerlendirmede bulunuyor. Ardından da milletvekili listelerinde hata yaptığını, hata yapıldığını, MYK’yı da bu yüzden değiştirdiğini ve bunu anladığında da yani milletvekili listelerini son anda gördüğünü bunu anladığında da epey geç olduğunu il başkanlarına söylüyor.