İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a gönderme: Tam yol ileri derken arkaya bakarsa o koltuğa oturamaz

İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a gönderme: Tam yol ileri derken arkaya bakarsa o koltuğa oturamaz
13 Ocak 2024 15:16

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Murat Kurum’u işaret etti: “Tam yol ileri derken acaba o ne der diye arkaya bakarsa o koltuğa oturamaz”

 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ kentsel dönüşüm projesi hak sahipleri daire eşleşme kura töreninde konuştu.

İmamoğlu, AKP’nin İstanbul adayı Murat Kurum’u işaret ederek “İstanbul’un yönetim koltuğu önemlidir. O koltukta oturan milletini dinleyecek tam yol ileri diyecek. Tam yol ileri derken acaba o ne der diye arkaya bakarsa o koltuğa oturamaz” dedi.

 

İmamoğlu konuşmasının satır başları şu şekilde:

 

 

“Dün hepimiz evine ulaşan acı haberle sarsıldık. Bu ülkenin pırıl pırıl askerlerini şehit vermek hepimizi üzüyor. Yöneticilerin esas görevi vatandaşların başına gelebilecek bu tür belaları def etmektir. Hep birlikte milletimizi zora sokan, sıkıntıya sokan ne varsa, milletimize bu sıkıntı yaşatan ne varsa bertaraf etmeliyiz. Terör belasına karşı doğru çözümlerle, tek bir şehit vermeden bir Türkiye var etmeliyiz. Millet İstanbul’a ihanet edeni sevmez. O bakımdan biz bu tarz imamlaşmalara asla göz yummadık yummayacağız

Biz yaşamamızı bu işe vakfettik kendimizi de İstanbul’a mühürledik. Biz bu şehre hizmet edeceğiz, bu milletin evlatlarına hizmet edeceğiz.

Bakınız bu şehri ortak akılla temsilciye değil, birinden izin alarak hareket edecek kişilere değil 16 milyon insandan talimat alana oy verin kardeşim. İstanbul’un yönetim koltuğu önemlidir. O koltukta oturan milletini dinleyecek tam yol ileri diyecek. Tam yol ileri diyecek. Tam yol ileri derken acaba o ne der diye arkaya bakarsa o koltuğa oturamaz.”