‘FETÖ’den ihraç olup ‘eğitim koçluğu’ yapan kişiler öğrencileri açık liseye yönlendirip onları kendi kontrollerinde tutuyor’

‘FETÖ’den ihraç olup ‘eğitim koçluğu’ yapan kişiler öğrencileri açık liseye yönlendirip onları kendi kontrollerinde tutuyor’
18 Ağustos 2023 10:33

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, açık liseye geçen öğrenci sayısının arttığına dikkati çektiği bugünkü yazısında, sınav sistemini eleştirdi.

 

 
Öğrencilere sınav için 7 günlük süre verildiğini, bu süreçte bir kişinin sınav sorularını resmini alıp diğer sınava gireceklere dağıtabileceğine dikkati çeken Öztürk, ayrıca sınavlarda herhangi bir online görüntü olmamasının da kişinin sınavı başka birine yaptırma ihtimalini doğurduğunu söyledi. “Bugün tam anlamıyla laçka olan sistemden öğretmenler son derece rahatsız. Ama günümüzde öğretmeni dinleyen kim?” diyerek sitem eden Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir yetkilisinin açık liselerle ilgili en önemli tehlikelerden birini de şöyle anlattığını aktardı:

 

 

“FETÖ’den ihraç olmuş kişiler, ‘Eğitim koçluğu’ adı altında ve bürolarda dershanecilik yapıyor. Bu kişiler kamu ve özel okullardaki öğrencileri açık liseye yönlendirip tamamıyla öğrencileri kendi kontrollerinde tutuyor.”

Öztürk, Bakanlık bu rezaletleri gidermek yerine seyirci kalıyor. Yıllardır devam eden bu sorunları çözmek, açık ortaokul ve liseyi denetim altında tutmak, sınavlarına ciddiyet getirmekle uğraşan yok” diye yazdı.

 

 

Yazının tamamını okumak için tıklayın.