Erbil canlı yayında AKP'ye fena saydırdı – VİDEO

Erbil canlı yayında AKP'ye fena saydırdı – VİDEO
14 Ekim 2009 14:00

Mehmet Ali Erbil, bir yarışmacının kulağına fısıldadığı rakamı duyunca resmen çıldırdı. Mali, AK Parti’ye resmen meydan okudu. Mehmet Ali Erbil, yarışmacının kulağına fısıldadığı rakamı duyunca önce şaşırda ardından da söylemediğini bırakmadı. Erbil, isim vermese de AK Parti’yi eleştirdi, sanatçı olarak Türkiye’de baskı gördüğünü iddia etti.Erbil, canlı yayında muhalefet lideri gibi konuştu.

Star TV’de yayınlanan “ŞaşırtMali” adlı yarışma programında konuşan Erbil, ücretli öğretmenlik yapan bir yarışmacıya aylık ne kadar para kazandığı sordu.

Yarışmacının kulağına fısıldadığı rakamı duyunca resmen çılgına dönen Erbil, açtı ağzını yumdu gözünü.İşte Erbil’in isim vermeden Erdoğan’ı ve Ak Parti’yi eleştirdiği, bende sığınmacı olmak istiyorum dediği o sözleri;

M.A.E. Şu an ne yapıyorsun?

Yarışmacı: Ücretli öğretmenlik yapıyorum.

M.A.E: : Ama maaş alıyorsunuz?

Y: Tabi ücret karşılığı maaş alıyorum..

M. A.E: Ne kadar maaş alıyorsun? Erkeklerin aldığı maaş söylenmez ama gel kulağıma söyle.

Y: Ayda! Maalesef mi?

M.A.E: Benden çok alıyorsun lan.(Gülüyor ve söylenen rakam karşısında şaşırmış görünüyor) – Hangi okulu bitirdin.

Y: Anadolu Üniversitesi…

M.A.E: Anadolu Üniversitesi’ni bitirdin kardeşim. Of of ne olacak bu Türkiye’nin hali. Hala nelerle uğraşıyoruz, hala nelerle uğraşıyoruz. Ayıptır söylesi 500 TL maaş alıyor. Bakar mısın? Üniversiteyi bitirmiş öğrencilere İngilizce öğretiyor, 500 TL maaş alıyor. Türkiye hala demokratik açılımdan bahsediyor.”

” Yalan mı? Allaşkına yani… Allaşkına kardeşim yani… Gençlik aç, işsiz biz nelerden bahsediyoruz. Ben karar veremiyorum hangimiz Allah’tan korkuyor? Hangimiz daha Müslümanız?

CEM UZAN’A ÖYLE LAF ETTİ Kİ…
Vallahi ben ne yapayım bilmiyorum, gidip Afganistan’a mı sığınayım? Gerçi o sığınanlar ülkeyi soydular, farklı yani bizden farklı.

“SANATÇI OLARAK BASKI GÖRÜYORUM”
Biz konuştuğumuz zaman fikrimizi söylediğimiz zaman ne baskılar görüyoruz, size anlatamam bir sanatçı olarak. Ulan benim cürümem ne lan! Ben ne kadar yer yakarım yani. Ben kimim lan yani. Ben bile baskı görüyorum, konuşuyorum diye. Yazık!.. Keşke benim korktuğum kadar korksanız Allah’tan!

İnternethaber – HÜRRİYET

Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!