Edremitte istinat duvarı 15 aracın üstüne yıkıldı

Edremitte istinat duvarı 15 aracın üstüne yıkıldı
11 Mart 2013 11:50

Balıkesir’in Edremit İlçesi’ndeki sel felaketinin yarattığı yıkımın izlerinin silinmesi için çalışmalar sürüyor.

 

 

Kaymakamlıkta kriz masası oluşturuldu, hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Bir sitenin istinat duvarı 15 aracın üzerine yıkıldı. Bazı araçların LPG’li olduğunu dile getiren çevre sakinleri, duvarın bir an önce kaldırılmasını istedi.

 

 

Edremit İlçesi’nde geçen cuma günü başlayıp 7 saat boyunca devam eden sağanak yağmur ve Kazdağları’nda eriyen kar sularının neden olduğu sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Edremit Kaymakamlığı’nda kriz masası oluşturuldu. Edremit, ve Zeytinli belediyelerinde görevli personellerin izinleri kaldırıldı.

 

 

 

Sel baskını nedeniyle evleri oturulmaz, otomobilleri kullanılmaz hale gelen bazı vatandaşlar, hasar tespit çalışmalarının ağır yürümesinden yakındı. Gazi Celal Mahallesi 440 Sokak’taki Kahraman Kent Sitesi’nde 15 otomobil, sitenin istinat duvarının çökmesiyle beton yığının altında kalırken, site sakinleri otomobillerin bazılarının LPG’li olduğuna dikkat çekip, “İki günden bu yana hasar tesbiti yaptıramadık, bu yüzden otomobillerimizi kaldıramıyoruz. Araçlarımızın LPG’li olması da evlerde oturanlar için tehdit oluşturuyor” diye konuştu.

 

Edremit Ziraat Odası Başkan Vekili Yılmaz Diker, sel sırasında su altında kalan çiftliklerde çok sayıda küçükbaş hayvanın telef olduğunu kaydetti. Diker, “Aşırı yağışlardan dolayı ekili alanları, hayvanları, arazileri zarar gören üyelerimiz, en kısa zamanda ilçe Tarım Müdürlüğü’ne başvurarak zarar tespiti yaptırmalılar” dedi.

 

 

 

Türk Kızılayı, Zeytinli Beldesi’nin Altınkum Mahallesi’nde, selzedelere gıda yardımında bulunmaya devam etti. Edremit Kaymakamı Osman Tunç, “Şu an net bir bilgiye sahip değiliz. Gelen bilgileri kayıt altına alıp topluyoruz. Can kaybı bildirimi yok. Çok sayıda küçükbaş hayvanın telef olduğu yönünde bilgi geliyor. İlçe Tarım Müdürlüğümüz bu konuda çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.