CHP’li Öztunç: Türkiye’yi Katarlılar’a peşkeş çekmek istiyorlar!

CHP’li Öztunç: Türkiye’yi Katarlılar’a peşkeş çekmek istiyorlar!
18 Mayıs 2022 10:37

İzmir’de Çeşme Projesi’ne tepki amacıyla düzenlenen mitinge katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, mitingin ardından ANKA Haber Ajansı’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Skeçlere konu olan bakanımız var ya, Sayın Nebati. Enflasyonu enflasyonla açıklıyor. Enflasyonun yükselmesinin sebebi olarak enflasyonu gösteriyor. Müthiş bir deha. Gerçekten Sayın Nebati’yi kutluyorum. Çözmüş olayı. ‘Enflasyonun sebebi enflasyon’ diyor. Türkiye böyle bir dâhiyi, dehayı, ekonomi uzmanını kazandı ya helal olsun diyorum. Ve sayın Cumhurbaşkanına bir önerim var. Sayın Erdoğan bence önümüzdeki yıl Nobel ekonomi ödülüne Nebati’yi aday gösterin” dedi.

 

 

“TÜRKİYE’Yİ KATARLILAR’A PEŞKEŞ ÇEKMEK İSTİYORLAR”

 

 

Atatürk Havalimanı’nda yıkım işlemlerinin başlaması ile ilgili olarak Öztunç, şunları söyledi:

 

“Bu hükümet rantiye hükümeti’ diyoruz ya boşa demiyoruz. Dışa bağımlı ve dışa sürekli peşkeş çeken bir hükümet. İstanbul’da Atatürk Havalimanı, Katarlılar’a, Birleşik Arap Emirlikleri’ndekilere peşkeş çekilmek isteniyor. İzmir’de de Çeşme… İzmir’de bugün Çeşme projesi nedeniyle bulunuyoruz. O eylem nedeniyle buradayız. İzmir’de Çeşme’yi Katarlılar’a peşkeş çekmek istiyorlar. İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nı Katarlılar’a peşkeş çekmek istiyorlar. Türkiye’yi Katarlılar’a peşkeş çekmek istiyorlar. Bunlar milli ve yerli filan değil. Tam tersi. Bunlar dışa bağımlı, özellikle Katar’a, Birleşik Arap Emirlikleri’ne ve Suudi Arabistan’a Türkiye’yi pazarlama peşinde koşan, peşkeş çekme peşinde koşan bir hükümet.

 

“PARA GELECEK YERDEN GRUP BAŞKANVEKİLİ ESİRGENMEZ”

 

Restleşmeleri vardı, Türkiye’nin itibarı Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nin bahçesine gömüldü. Ama bakıyorsunuz, koşa koşa gitti. Üç beş kuruş dolar için Türkiye’nin itibarını satmaya kalktılar. Üç beş kuruş dolar için koşa koşa Suudi Arabistan’a gitti. Daha düne kadar “bunlar şerefsiz” dedikleri Birleşik Arap Emirlikleri’ne gittiler. Para için yapmayacakları iş yok. En sonunda para için grup başkanvekillerini harcıyorlar. Hani diyorlar ya ‘kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez’ diye. Para gelecek yerden de grup başkanvekili, milletvekili esirgenmez, harcarlar.”