CHP’li kurmaylar: Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kesin; İmamoğlu ‘gelecek vadediyor’

CHP’li kurmaylar: Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kesin; İmamoğlu ‘gelecek vadediyor’
28 Temmuz 2022 07:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanlığı adaylığına parti içerisindeki kurmaylar tarafından kesin gözüyle bakılırken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu için ise CHP liderinin ‘en değer verdiği projelerinden biri‘ ve ‘gelecek vadediyor’ yorumları yapılıyor.

 

 

Diken.com.tr’den Altan Sancar’ın kulis haberine göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu arasında ‘buzlar eridi.’ CHP’de Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına kesin gözüyle bakılırken partililere göre artık söz Kılıçdaroğlu ve ‘altılı masa’daki liderlerde.
CHP’de uzun süre devam eden adaylık tartışmalarının sona erdiği belirtiliyor. Partinin kurmaylarına göre, Kılıçdaroğlu adaylığı istiyor ve parti içinde buna itiraz yok. Parti içinde uzun süre Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun arasında adaylık konusunda anlaşmazlık olduğu iddia edilmişti. İmamoğlu’nun da adaylığa sıcak baktığı, parti içinden bir grubun da buna destek verdiği belirtilmişti.

 

 

“Kılıçdaroğlu kazanacağından emin”
Haberde Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerden birine göre parti içinde Kılıçdaroğlu’nun adaylığı artık tartışmasız. Buna göre İmamoğlu, Kılıçdaroğlu için ‘önemli bir isim olarak yerini korurken, siyasi açıdan gelecek vadediyor.’ Kurmaya göre, Kılıçdaroğlu da adaylığı istiyor ve kazanacağına emin. Partinin tüm kurmayları ve organları da bu adaylık konusunda genel başkanlarının arkasında. Parti ve Kılıçdaroğlu adaylığı istiyor olsa da son söz ‘altılı masa’ toplantıları sonucunda söylenecek.

 

Haberin tamamı için TIKLAYIN