CHP’li Genç’ten Erdoğan’a twitter tepkisi: Elinden gelse güneşin doğmasını kapatır

CHP’li Genç’ten Erdoğan’a twitter tepkisi: Elinden gelse güneşin doğmasını kapatır
21 Mart 2014 13:37

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Twitter’ın kapatılmasına tepki göstererek, “Tayyip’in elinden gelse güneşin doğmasını da kapatır. Adam aydınlıklardan bu kadar korkuyor” dedi.

 

 

Bartın’a giden Kamer Genç, Bolu’ya uğrayarak partisini ziyaret etti. Kamer Genç, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Bolu Belediye Başkan adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ve partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Parti binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genç, sosyal paylaşım sitesi Twitter’in kapatılmasına tepki göstererek, “Devlete, millete, demokrasiye o kadar korkunç tuzaklar var ki bu tuzaklardan kurtulmak için milletin İstiklal savaşına giriştiği mücadelenin benzer bir mücadeleden daha üstün bir mücadeleyle katılmaları lazım. Bakın şimdi Twitter’ı kapatmış. Şimdi Tayyip’in elinden gelse güneşin doğmasını da kapatır. Adam aydınlıklardan bu kadar korkuyor. Tayyip senin alnın açıksa, arkanda kirlilik yoksa, pislik yoksa, rüşvet yoksa, yolsuzluk yoksa neden çekiniyorsun” dedi.

 

HUKUK YOK EŞKİYALIK VAR

 

Atatürk Orman Çiftliği’ne yapılan Başbakanlık binasıyla ilgili yargı kararına uyulmamasını eleştiren Genç, “Ziraat Bankası Genel Müdürü imam hatipli, Halkbank Genel Müdürü imam hatipli, Tayyip imam hatipli, bakanları imam hatipli. İmam hatipte çok güzel arkadaşlar yetişiyor ama bunları özellikle mi yetiştirmişler? Hepsinin hırsızlarla ilişkisi var” dedi. Atatürk Orman Çiftliği arazisine yapılan Başbakanlık binasıyla ilgili yargı kararının uygulanmamasını eleştiren Kamer Genç, “Mahkeme yürütmenin durdurulması kararını vermiş ama ‘Ben kararı tanımıyorum’ diyor. Peki Tayyip sen onu tanımıyorsan o zaman bende yanıma silahı alıp gelip ‘Kalk buradan’ diyeceğim hukuk yok, eşkiyalık var. Mahkeme kararını tanımıyorum diyorsan sen o makamda oturamazsın. Bunlar çok vahim şeyler” diye konuştu.

 

TUNCELİ EMNİYET MÜDÜRÜ DİKTATÖRE BOYUN EĞMEDİ

 

Kamer Genç, Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz’ın, birlike çalıştığı terörle mücadele şube müdürü ve kaçakçılıkla mücadele şube müdürünü görevden almasını istedikleri için istifa ettiğini ileri sürdü. Genç, “Tunceli Emniyet Müdürü diktatöre boyun eğmedi” dedi.

 

TBMM’de bakanlarla ilgili fezlekelerin okunmaması nedeniyle Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i de eleştiren Kamer Genç, “Cemil Çiçek denilen o kısa boylu adam var ya, şimdi o kısa boyuyla AKP’nin devasa yolsuzluklarını örteceğini zannediyor. Senin boyun yetmez Cemil. Çok kısa boylu çünkü. Ama kendisi de içinde arkadaşlar” dedi.