CHP’li Bulut: Kozan’a adliye binası yapılmalı

CHP’li Bulut: Kozan’a adliye binası yapılmalı
13 Ekim 2021 10:09

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Kozan’ın adliye ihtiyacını Meclis gündemine taşıdı. Bulut, “Zamanın gerisinde kalan, ihtiyaçlara yanıt veremeyen, Kozan’a yakışmayan adliyenin yerine, yeni adliye binası bir an önce yatırım programına alınmalı ve inşaatına başlanmalıdır” dedi.

 
ANKARA///

 
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Kozan’a acilen adliye binası yapılması gerektiğini söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşan Bulut, Kozan Adliyesi’nin, 132 bin nüfuslu Kozan’ın yanı sıra Ağır Ceza Mahkemelerinin de olması nedeniyle Tufanbeyli, Feke, İmamoğlu ve Aladağ ilçelerine de hizmet verdiğini kaydetti.

 
DURUŞMA SALONLARI TEK

 
1953 yılında yapılan adliyenin iş yoğunluğunun artması nedeniyle yetersiz hale geldiğini belirten Bulut, 2006 yılında ek bina olarak büyütüldüğünü bildirdi. Kozan Adliyesi’nde 1. ve 2. Asliye Hukuk Mahkemelerinin, Aile Mahkemesinin duruşma salonlarının tek olduğunu belirten Bulut,

 
PREFABRİK YAPIDA ADALET

 
Bulut, Sulh Hukuk Mahkemesi’nin, Kadastro Mahkemesi’nin, Sulh Ceza Mahkemesi’nin de aynı duruşma salonu kullandığını kaydederek, “Duruşma salonlarının büyüklüğünün yeterli olmadığı, oda sayısının yetersiz olduğu, yangına karşı gerekli donanımın olmadığı Adliyeye, imara ve deprem yönetmeliklerine uygun olmayan, güvenliği tehlikeye atan prefabrik eklentiler yapılmaktadır” dedi.

 
YATIRIM PROGRAMINA ALINMALI

 
CHP’li Bulut, zamanın gerisinde kalan, ihtiyaçlara yanıt veremeyen, Kozan’a yakışmayan adliyenin yerine, yeni adliye binasının bir an önce yatırım programına alınmasını ve inşaatına başlanmasını istedi.