CHP’li Binici: Seçim günü olası felaket senaryolarına ayrı ayrı ve çeşitli ihtimaller üzerinden çalıştık!

CHP’li Binici: Seçim günü olası felaket senaryolarına ayrı ayrı ve çeşitli ihtimaller üzerinden çalıştık!
23 Mart 2024 11:26

Cumhuriyet Halk Partisi’nde seçim güvenliğinin iki kilit ismi T24’e konuştu. Seçim ve Parti Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftci ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Pınar Uzun Okakın seçim güvenliği için yapılan çalışmaları anlattı.

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftci “Cumhuriyet Halk Partisi bütün kadrolarıyla o güne hazırlanıyor” dedi. “Biz burada çeşitli felaket senaryolarına ayrı ayrı ve çeşitli ihtimaller üzerinden çalıştık diyebilirim gönül rahatlığıyla” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Pınar Uzun Okakın seçim sonuçlarının takip edileceği sistemin güvenliğiyle ilgili tüm tedbirlerin alındığını söyledi.
2023 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP Genel Merkezi’ne veri akışının kesildiği, kurulan sistemin çalışmadığı iddialarına da yanıt veren Gül Çiftci “Türkiye’deki tüm ıslak imzalı tutanaklar 24 saat içinde sistemde vardı. Bizim belki anlatamama gibi bir sorunumuz vardı diyebilirim” dedi.
Pınar Uzun Okakın ise yaşanan süreci “çok umutlu girdiğimiz seçimlerin nihayete erdiği süreçte, bizim aslında topyekün ruh halimizle alakalı tartışmalar” olarak değerlendirdi.