CHP’li Başkan Deniz’den Güneysu’daki saldırıya sert tepki

CHP’li Başkan Deniz’den Güneysu’daki saldırıya sert tepki
4 Mart 2024 21:34

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Güneysu Belediye Başkan adayı Hüseyin Yanık’ın seçim billboardlarına yapılan provokatif saldırıyı kınayarak, olaya ilişkin bir açıklama yaptı. Deniz, “Ne yaparsanız yapın kaybedeceksiniz. Güneysu, Güneysu’da yaşayan herkesindir ve kimsenin şahsına ait değildir,” dedi.

 

 

Başkan Deniz, yapılan saldırının demokrasiye ve seçim sürecine yönelik kabul edilemez bir hareket olduğunu belirtti. “Güneysu’da yaşanan bu provokatif eylemler, şiddet ve tahrik içeren her türlü davranış, bizleri yıldıramaz. Biz, CHP olarak, bu tür olaylara karşı hoşgörü ve birlik içinde cevap vermekte kararlıyız,” şeklinde konuştu.

Rize İl Başkanı Deniz ayrıca, “31 Mart yerel seçimlerine yönelik hazırlıklarımız tam hız devam etmekte ve biz rekor oy alacağımıza inanıyoruz. Bu tür provokasyonlar, sadece bizim birliğimizi ve kararlılığımızı daha da pekiştiriyor. Unutulmamalıdır ki korku, acele bir yarar sağlamaz,” ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan Saltuk Deniz, tüm Güneysu halkını ve Rize’deki vatandaşları, seçim sürecinde sükunet içinde kalmaya ve provokasyonlara gelmemeye davet etti. “Güçlü bir demokrasi, ancak hoşgörü ve anlayışla mümkündür. Güneysu’nun güzellikleri ve zenginlikleri hepimizindir. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, hepimizin sorumluluğundadır,” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Saltuk-Deniz-den-Guneysu-daki-Saldiriya-Sert-Tepki

Saltuk-Deniz-den-Guneysu-daki-Saldiriya-Sert-Tepki1