CHP’li Adıgüzel’den Kerem Kınık’a: Sen git önce deprem bölgesinde kimsesizler mezarlığında yatanlar ile helalleş

CHP’li Adıgüzel’den Kerem Kınık’a: Sen git önce deprem bölgesinde kimsesizler mezarlığında yatanlar ile helalleş
1 Haziran 2023 08:07

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kızılay camiasından özür dilemesini isteyen Kızılay’ın eski genel başkanı Kerem Kınık’a sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

 

 

CHP’li Adıgüzel, “Sen git önce deprem bölgesinde kimsesizler mezarlığında yatanlar ile helalleş. Milletten bedava aldığın kanı hangi ürünlere ayırıp hangi isimler altında kamu ve özel hastanelere kaça sattığını da anlat” ifadeleriyle paylaşımında şu sözlere yer verdi:

 

 
“Sen git önce deprem bölgesinde kimsesizler mezarlığında yatanlar ile helalleş. Milletten bedava aldığın kanı hangi ürünlere ayırıp hangi isimler altında kamu ve özel hastanelere kaça sattığını da anlat. Sakın bana kit parası sarf malzemesi falan anlatma. Hangi işin kaç TL olduğunu, üstelik bunları kamu eliyle ücretsiz yapmak zorunda olduğunu, bu kirli ticaretin üstüne özel sağlık kurumlarının ilave olarak ne kadar daha ücret aldığını, buna sebep olanın bile senin ilk faturan olduğunu da konuşalım. Faturaları suratına vurayım diyeceğim de utanma yok ki, havaya doğru sallayım daha iyi, havanın bile bir ağırlığı var..!”