CHP’de Lütfü Savaş’ın yerine adı geçen üç isim!

CHP’de Lütfü Savaş’ın yerine adı geçen üç isim!
12 Şubat 2024 08:53

CHP’de giderek büyüyen Lütfü Savaş krizi, partinin aday belirleme mesaisini uzattı. Hatay düğümünün bugün çözüleceği öğrenildi. Savaş’ın yerine üç isim var.

 

 

 

CHP’de 9 Ocak günü tamamlanması beklenen aday mesaisi, “Lütfü Savaş krizi” nedeniyle yeni haftaya sarkacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in A Takımı, ana gündem maddesinin Hatay olacağı MYK toplantısını bugün gerçekleştirilecek.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre toplantıda, adaylığı ile ilgili tartışmalar yaşanan ve değiştirilebileceği yönünde sinyaller verilen Lütfü Savaş’a yönelik gerçekleştirilen son anket ele alınacak.

Savaş’ın adaylığının geri çekilip çekilmeyeceği tartışılırken gözler CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için göstermesi olası yeni isme çevrildi. CHP Genel Sekreteri ve Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke ile CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel’in isminin MYK üyelerine sorulacağı bildiriliyor. 27’nci Dönem CHP Milletvekili Serkan Topal da masadaki seçeneklerden biri olacak.

 

 

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hatay’da yaşanan protestolar üzerine yeniden yapılan anketin sonuçları doğrultusunda adaylığı geri çekilirse Lütfü Savaş’ın yerine belirlenen isim, bugün kamuoyuna ilan edilecek.

Partinin Hatay krizi nedeniyle ertelediği aday tanıtım programı ise 18 Şubat Pazar günü düzenlenecek. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek programa kadar CHP, seçim çevrelerindeki adaylarının tamamına yakınını belirleyecek. Program günü açıklanmayan adaylar ise 19 Şubat haftasında gerçekleştirilecek MYK ve PM toplantılarında netleştirilecek.