Bir ilk: AK Parti il başkanı askeri törenle karşılandı

Bir ilk: AK Parti il başkanı askeri törenle karşılandı
28 Temmuz 2022 09:26

Çemişgezek’te bir skandal yaşandı. AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın’ın Gedikler Jandarma Karakolu’na gelişinde askeri tören düzenlendi.

 

 

AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın’ın Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Özaydın askeri törenle karşılandı. Karşılamada, Özaydın’ın yanı sıra AKP Çemişgezek İlçe Başkanı Uğur Oğuz Köse, AKP Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız da bulundu.

 

Tören kıtasını selamlayan AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın’a bir de brifing verildi!

 

Belediye daha sonra paylaşımı sildi

 
Bu anlara ait kareler ve bilgiler AKP’li Çemişgezek Belediye’sinin Twitter hesabınla paylaşıldı.

Paylaşımda, “İl başkanımız, belediye başkanımız ve ilçe başkanımızla beraber Gedikler Jandarma Karakolu’nu ziyaret ettik. Görevlerini fedakarca yapan, vatanımızın korunmasında büyük emekleri olan güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun” denildi.

b6cc4c88-aac4-4172-a410-2457550aeb44

 

 

Gelen tepkiler üzerine paylaşım kısa süre sonra silindi.

 

Halk TV ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın’la Sözüm Var programına bağlanan halktv.com.tr muhabiri Ferit Demir olayın ayrıntılarını anlattı.

“Türk siyasi tarihinde TSK tarihinde böyle bir ziyaretin karşılamanın örneği yok” diyen Demir şunları söyledi, “Eskiden bu törenlerle başbakan, bakanlar ve valiler karşılanıyordu. Askeri yetkililer olayı doğruluyor. Karakol jandarma komutanının inisiyatifi ile gerçekleştiğini söylüyorlar. İl Jandarma Komutanlığı ya da il valiliğinin, ilçe jandarma komutanlığının böyle bir talimatının olmadığını söylüyorlar. Ne derece doğru bilemiyoruz”