Başkan Kaya: Parti rozetlerimizi çıkararak hizmet etme gayretinde olacağız!

Başkan Kaya: Parti rozetlerimizi çıkararak hizmet etme gayretinde olacağız!
9 Mayıs 2024 11:30

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, mahallelerdeki çalışma arkadaşlarının muhtarlar olduğunun altını çizerek, “Muhtarlık binası olmayan mahallelerimizde, muhtarlık binalarını talep sırasına göre hızla yapacağız. Seçim döneminde verdiğimiz bu sözü, burada sizlerin huzurunda yineliyorum” dedi.

 

 

Başkan Ahmet Kaya, Ortahisar Muhtarlar Derneği’nin, Ortahisar Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda yapılan 4. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel Kurula, Başkan Kaya’nın yanı sıra Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, MHP Ortahisar İlçe Başkanı Salih Akkoç, Ortahisar Tarım İlçe Müdürü Bülent Bayrak ve Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar katıldı.

 

 

“TRABZON İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR KAZANIMDIR”

 

 

Genel Kurulda konuşan Başkan Kaya, muhtarlığın önemine vurgu yaparak, “Muhtarlık müessesesinin ülkemiz, ilimiz, mahallelerimiz ve vatandaşlarımız için önemini anlatmaya gerek yok. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Ne kadar kıymetli, önemli bir iş yaptığınızı hepimiz biliyoruz. Hep gurur duyduğum bir meseleyi de yeri gelmişken söylemek istiyorum. Bir Trabzonlu olarak, Trabzon milliyetçiliği hassasiyetini üst seviyede taşıyan bir kardeşinizim. Türkiye’de binlerce muhtarlık var ama Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Trabzonlu. Ben bununla gurur duyuyorum. Bu, Trabzon adına gerçekten çok önemli bir kazanımdır, çok değerlidir. Hepimizin bu değeri bilmesi, bu birlikteliğe sahip çıkması lazım. Ben milletvekili olduğum dönemde, Parlamento çatısı altında Konfederasyon Genel Başkanımızın, siz değerli muhtarlarımızın hakları için nasıl mücadele ettiğine birebir tanıklık etmiş bir milletvekiliydim. Yeri geldi, orada önünde ön iliklenip durulan insanların masasına yumruğunu vurdu, tanığıyım. Bu hakkı da teslim etmemiz lazım. Birbirimize sahip çıkmamız lazım. Bunu size yapılan haksızlıkları engellemek için yaptı. Bazen arada ufak tefek meseleler oluyor, fındık kabuğunu doldurmayacak şeyler yüzünden kırgınlıklar oluşabiliyor, buna fırsat vermememiz lazım. Kenetlenip, şehrimize, ülkemize nasıl daha iyi hizmet edebiliriz, bu birlikteliğin yarattığı güçten nasıl yararlanabiliriz buna odaklanmamız lazım” dedi.

 

 

“HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ”

 

 

Hizmet etmeye talip olduklarının altını çizen Başkan Kaya, “Ortahisar Belediye Başkanı olarak birçoğunuzla tanışıyoruz, birçoğunuzla ağabey kardeş ilişkimiz var, dost arkadaş ilişkimiz var, komşuluk ilişkimiz var. 24 saat telefonumun, gönlümün ve kapımın sizlere açık olduğunu biliyorsunuz. Çünkü, bütün arkadaşlara da söylediğimiz budur. Muhtarlar, mahallelerde bizim çalışma arkadaşlarımız, yol arkadaşlarımızdır. Belediyede birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımıza söyledim, herhangi bir mahallemizde bir çivi çakıyorsak, mutlaka muhtarımıza haber vererek, onun bilgisi ve yönlendirmesiyle, bir iş makinesi, bir ekip gönderdiğimiz zaman, muhtarımız mutlaka bilgilendirilerek, onun öncülüğünde orada hizmeti vereceğiz. Geçmişte bazı uygulamalar duyduk. Bu işler siyasallaştırılıyor. Siyasi partilerin hizmetiymiş gibi lanse edilmeye çalışılıyor ama hizmetin siyaseti olmaz. Hizmetin takdiri, teşekkürü, karşılığı ‘Allah razı olsun’ olur. Biz buna talibiz” şeklinde konuştu.

 

 

“MUHTARLIKLARA VERİLEN DESTEKLER KESİNTİSİZ DEVAM EDECEK”

 

 

Seçim döneminde muhtarlık binaları ile ilgili verdiği sözü yineleyen Başkan Ahmet Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Muhtarlıklarımızın eksiklerini biliyoruz. Muhtarlık binası olmayan mahallelerimizde, muhtarlık binalarını talep sırasına göre hızlı bir şekilde yapacağız. Bu sözü seçim döneminde de vermiştik, burada sizlerin huzurunda yineliyorum. Muhtarlık binası olmayan mahallelerimizde muhtarlık binalarımızı yapacağız. Mevcut muhtarlık binalarımızda, tamirat, tadilat, boya, bakım onarım işleri olur ise muhtarlıklar müdürümüze iletmeniz halinde yapmamız gerekenleri hemen yapmak için seferber olacağız. Muhtarlıklarımıza her yıl düzenli olarak kırtasiye yardımı yapacağız. Geçmiş yönetimde Ahmet Metin Genç Başkanımızın döneminde uygulanan, muhtarlıklarımıza yapılan elektrik, su ve internet destekleri kesintisiz devam edecek. Biz bu uygulamalarımıza artırarak devam edeceğiz. Çünkü muhtarlarımızın mahallelerdeki önemini çok iyi biliyoruz. Hep birlikte bu güzel kente hizmet etme gayreti içinde, gönülleri kırmadan, sahip çıkarak, insanların hayır duasını alarak omuz omuza mücadele ederek bu kente hizmet edeceğiz. Bizim için bundan kıymetlisi yok arkadaşlar.”

 

 

“PARTİ ROZETLERİMİZİ ÇIKARARAK HİZMET ETME GAYRETİNDE OLACAĞIZ”

 

 

“Seçim sürecinde de bunu açık yüreklilikle konuşmuştum. Partizanlık yapmaya değil, siyaset yapmaya değil, Trabzon’umuza hizmet etmeye geldik. Bunu sizler de göreceksiniz. Hiç ayrım gözetmeden, o partili, bu partili, şu partili demeden, her birimiz parti rozetlerimizi çıkararak hep birlikte mahallelerimize, Ortahisar’ımıza, Trabzon’umuza ve vatandaşlarımıza hizmet etme gayreti içinde olacağız. Bu gayret yolculuğunda nerede bize ihtiyacınız olursa, bütün birim müdürlerimizden personelimize kadar, Başkan yardımcılarımızdan bana kadar, nerede ne zaman ihtiyacınız olursa, yanınızda, yakınınızda hizmetinizde olacağınızı bilmenizi istiyorum.”

 

 

“HEP BİRLİKTE UYUM İÇİNDE TRABZON’A HİZMET ETME SÖZÜ VERİYORUM”

 

 

“Ben bugüne kadar Ortahisar Muhtarlar Derneği olarak Trabzon’umuza hizmet eden, tevazuuna, ağabeyliğine, dostluğuna çok değer verdiğim Adil Ağabeyime yaptığı emekler için, Ortahisar Muhtarlar Derneğine bugüne kadar yaptığı hizmetler için huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Adil Beye ve onunla birlikte yönetim kurulunda görev yapıp Ortahisar’a hizmet eden bütün muhtarlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek Muhtarlar Derneği başkanımıza başarılar diliyorum, tebrik ediyorum. Hep birlikte uyum içinde Trabzon’a hizmet etme sözü veriyorum. 4. Olağan genel Kurulumuzun Trabzon’umuza, muhtarlarımıza, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.”