Başkan Çiftçi: 31 Mart’ta Gümüşhane kazanacak!

Başkan Çiftçi: 31 Mart’ta Gümüşhane kazanacak!
22 Mart 2024 12:15

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Süleyman Çiftçi, hem yerel seçim çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulundu hem de Gümüşhane siyasetine ilişkin bilgi verdi. Gümüşhane’nin kronikleşmiş birçok sorunu olduğunu ve bu sorunların mevcut Belediye Başkanı tarafından çözüme kavuşturulamadığını belirten Başkan Çiftçi:” CHP bu seçimde zincirlerini kıracak ve halkın umudu olacaktır”dedi.

 

 

Gerçekleştirdiği özverili çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Başkan Çiftçi, yerel gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. CHP’nin Gümüşhane belediye başkan adayı Bedri Ağaç’ın işin ehli olduğunu ve Gümüşhane’yi kalkındıracak birçok projeye imza atacağını belirten Çiftçi yaptığı açıklamada şunları söyledi:” Gümüşhane’nin birçok kronikleşmiş sorunu var. Mevcut belediye başkanımız 10 yıldır görev yapmakta. Kendisi iktidar partisinin belediye başkanı. Gümüşhane maalesef ki batıdan doğuya doğru kayıyor. Gümüşhane’nin ortasından ırmağımız geçerdi artık ortasından geçmiyor, kurum ve kuruluşlar Gümüşhane’nin ortasındaydı artık doğusunda kaldı. Üniversite sanayi yerleşkesi tamamen doğu tarafında yani Gümüşhane’nin batısı köyleşmiş durumda. Büyük bir dengesizlik var. Gümüşhane aslında prestijli konumu sayesinde oldukça gözde bir il. Tam petrol ve baharat yolunun kesiştiği noktada kurulmuş bir şehir. Kısacası Gümüşhane maden şehri. Burada öbekleşmiş 3 şirket var o 3 şirket çevreye ve halkı umursamadan çalışmalarına devam ediyor. Siyanür altın arıtma tesisi kuruldu. O 3 şirkette türlü bahanelerle işçi kıyımı yaptı. Bu da ekonomiyi büyük ölçüde sarstı. Ekonomiyi kalkındırmak için yapmamız gerekenler çok basit Gümüşhane’yi mimari, turistik, sağlık, eğitim ve benzeri her alanda kalkındırmalıyız.

 

 

“ADAYIMIZ BİLGİ VE TECRÜBESİYLE GÜMÜŞHANE’YE YENİ SES GETİRECEK”

 

 

Gümüşhane’de seçim çalışmalarımız çok iyi gidiyor. 3 adayımız var. Bunlardan bir tanesi mevcut belediye başkanı diğeri de yine belediyede aktif olarak çalışmış bir siyasetçi. Başarılı işleri de başarısız işleri de birlikte yaptılar. Bizim adayımız ise Bedri Ağaç. Kendisi asker emeklisi. Bilgisiyle, becerisiyle, tecrübesiyle Gümüşhanemizi kalkındıracak bir siyasetçi. Adayımız işin ehli birisi. Keza kendisi bütün vatandaşlarımızın kalbine dokundu. Bu nedenle çok başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Anketlerde önde gittiğimizi söyleyebiliriz, sahada gördüğümüz sevgi, ilgi bizi daha da umutlandırıyor. Bunu belirtmeliyim ki bizler değil Gümüşhane kazanacak. Gümüşhane 47 yıl sonra zincirlerini kıracak.

 

 

“HALK YERELDE DE GENELDE DE CHP’YE YÖNELİYOR”

 

 

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki siyaset sürekli devinim halinde olmalıdır. Siz eğer bir kenti 10 yıldır aynı kişiye teslim ediyorsanız aynı hatalar sürekli devam eder. Eksiklikler de aynı şekilde beraberinde gelir. Çünkü geri dönüşü olmayan birçok durum meydana geliyor. Bu yüzden sürekli bir değişim olmalı ya da ortak akılla belediye yönetilmeli. Bu yüzden Bedri bey ile ev ev gezdik, projelerimizi çok iyi anlattığımızı düşünüyoruz. Ekonomik kriz her ili olduğu gibi Gümüşhane’yi de derinden etkiliyor. Vatandaşlarımız 31 Mart seçimlerini bekliyor. AKP siyasi ömrünü, misyonunu tamamlamış durumda. Hatta belki bu süreç devam ederse önümüzdeki yıllarda erken seçim de gündemimizde olabilir. Vatandaşların CHP’ye yöneldiğini söyleyebilirim. Hem genel hem yerel siyasette gözlemin bu şekilde. Gümüşhane’nin sorunları çok. Fakat bütün sorunlar aslında Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmamızdan meydana geliyor. Bu yüzden bizde yerel seçimlerde bu düsturdan ayrılmayacak, Gümüşhane’ye hak ettiği hizmeti biz getireceğiz”dedi.