Bahçeli’den AKP’li Mahir Ünal’a sert sözler!

Bahçeli’den AKP’li Mahir Ünal’a sert sözler!
25 Ekim 2022 11:10

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın “Maalesef bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” sözlerine tepki gösterdi. Bahçeli, “Cumhuriyet’in Türk kültürüne, diline ve düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz yanlışın pençesindedirler” dedi.

 

Fotoğraf: Reuters

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında açıklama yaptı.

 

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

 

“Aday o mu olacak bu mu olacak sorusuna cevap aranıyor. Ismarlama anketler yayınlanıyor. Zillet partileri susuz vadide küreksiz tekne ile mesafe almaya çalışıyor. Buna da uyum diyorlar. Yabancı ülkelerde Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı’nı yüzleri kızarmadan şikayet sırasına giriyorlar. Cumhur İttifakı’nın adayı belli kararı nettir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tecrübesi ile gündeme taşınan isimlerle mukayesesi izanın ve insafın ayaklar altına alınmasıdır. Ankara’yı yavaşlatması yetmiyormuş gibi Türkiye’nin hızını da yavaşlatmak için umut olarak takdimi hangi mahkumiyete hizmettir? Kadından imam olmaz ben başbakan olacağım diyen malum siyasetçinin yeniden kulisleri kaynatması fırsatçılık değil midir? Bunun bir başka adı da yenemeyeceksen yıprat taktiğidir.

 

 

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI
Kılıçdaroğlu ‘Bir de şu Kılıçdaroğlu’nu deneyelim’ demiş. Kılıçdaroğlu hayal kırıklığına mahkum olacak. Cumhurbaşkanlığı yapboz tahtası değil, staj yapma yeri değildir el avuç açmakla oturulacak bir makam değildir. Kılıçdaroğlu boş hayallerinin peşinden koşmaktan vazgeçme. Türkiye’nin karşısına dikilen bir şahsa adam denilir mi? Kılıçdaroğlu açık açık adayım diyemiyor veya adayını ilan edemiyor. Sayın Kılıçdaroğlu cesaretin varsa milletimizin huzuruna çık adaylığını ilan et açıkla da Türk milleti seni tartıya alsın bakalım kilon kaçmış çapın nasılmış? Kılıçdaroğlu, ‘Başörtüsünü ben çözdüm’ demiş neden kanuni düzenlemeye ihtiyaç duydun?”

 

 

“TSK KİMYASAL SİLAH KULLANDI” İDDİASINA TEPKİ
Türk askerine düşmanlık düşmana askerliktir. Türk askerine suçlamalarda bulunanlar kansızlardır.

 

 

“TTB KAPATILSIN” ÇAĞRISI
Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) kapısına kilit vurulmalı. Türk düşmanı bir birliğin başında Türk yazılamaz. Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın Türk vatandaşlığından çıkarılması vatansız ve ülkesiz olmaya mahkum edilmesi akla en yakın yollardan birisidir.”

 

 

MAHİR ÜNAL’A SERT TEPKİ

 

 

Cumhuriyet’in Türk kültürüne, diline ve düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz yanlışın pençesindedirler.