Bahçeli: Can Atalay kararının okunması anayasal zorunluluktur

Bahçeli: Can Atalay kararının okunması anayasal zorunluluktur
4 Şubat 2024 16:03

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa’da “Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin” temalı açık hava toplantısında konuştu.

 

 

“Hüsran siyaseti ile hizmet siyasetini aynı kefeye koyamayız”

 
Bahçeli, “Bizim amacımız güvenli ve huzurlu bir geleceği el birliği ile inşa etmektir. Bölücü teröristlerle demlenip Manisa’nın önünü kesmeye çalışanların her türlü çirkefliği yaptığını görüyoruz. Manisa’nın ufkunu kapatmaya niyetlenenlere geçit yoktur. 5 yıl önce Manisa’yı tekrar ehline teslim ettiniz. İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün. İnanıyorum ki Manisa varlığına ve birliğine ipotek koydurmayacaktır” ifadelerini kullandı. Bahçeli, “Hüsran siyaseti ile hizmet siyasetini aynı kefeye koyamayız” dedi.

 

 

MHP lideri, taksici Oğuz Erge’yi öldüren katil zanlısının vatandaşlıktan çıkarılmasını istedi

 
Bahçeli, “Kalleşliğe bile taş çıkartacak namertlikte vuruldu ve hayattan kopartıldı. DEM’ci ve bölücü bu caninin cinayetten hemen sonra herkese güvenmeyeceksin sözü de kamera kayıtlarına yansıdı. Taksi şoförümüze Allahtan rahmetler niyaz ediyorum. Türkiye’nin huzurunu kaçırmak, insanımızın can ve mal güvenliğini kundaklamak için afal halde olan alçakların başına dünyayı yıkmalıyız. Teröristler uç örgütleri bozguncular casuslar iç ve dış ihanet cephesi, yeminli Türkiye düşmanları, fitne ve fesat üretimi yapan namus yoksunları kara propagandalarına hız kesmeden devam etseler de birbirimize güvenmekten birbirimize sarılmaktan birbrimizin can evi olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Kötülüğe teslim olmayacağız. Tüm insanlarımızın hayatına kasteden hainlerin bir daha güneş ışığı görmemeleri beklentim ve temennimdir. Taksi şoförümüzü katleden alçaklığın cezasını çekmekle birlikte vatandaşlıktan çıkartılması hayat boyunca rezil ve rüsva şekilde yaşaması adalet ve hakkaniyet mecburiyetidir” sözlerini kaydetti.

 

 

Bahçeli “Dilber” karakteri için “komplo emaresi” dedi

 
Bahçeli sözlerinin devamında da, “Alper Gezer Avcı kardeşimizin uzaya gittiği şu dönemde bir dizi vasıtasıyla Dilber karakterinin servis edilmesi de bir başka örtülemez çelişki ve zamanlama itibariyle manidar bir komplo emaresi taşımaktadır” dedi.

 

 

Bahçeli’den Can Atalay tepkisi

 
Bahçeli, Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili gelen eleştirilere de şöyle yanıt verdi:

“Hüküm almıştır bu hüküm Yargıtay tarafından onanmıştır. Bu kararın onanmasından başka da seçenek kalmamıştır. Anayasa Mahkemesi vesayetçi bir tutumla Anayasaya aykırı şekilde tarihi bir hatanın faili olarak Atalay’la ilgili hak ihlali kararı vermiş ve tartışmanın fitilini ateşlemiştir. Kriz ve kutuplaşmanın asıl mimarı asıl tahripçisi Türkiye’nin karşısındaki mihrak olan Anayasa Mahkemesi. Nerede bir hain nerede bir suçlu varsa Türkiye’nin varlığına ve egemenlik haklarına kim husumet besliyorsa AYM onların hizasındadır ve onların lehine hak ihlali kararlarını cömertçe açıklamaktadır. TBMM Anayasa Mahkemesi’nin tahakkümcü ve skandal kararına boyun eğmeyerek söz konusu şahsın milletvekilliğini düşürmüştür. Meclis’e düşen sorumluluk evvel emirde Anayasa’daki çelişkileri ortadan kaldırmaktan ziyade milli iradenin onurunu adalet ve hukuk namusunu korumak kollamaktır. Yeni bir anayasaya duyulan ihtiyaç ortadadır. Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin almış olduğu kararın okunması bir anayasal çelişkinin mahsulü değil bilakis anayasal bir zorunluluktur.”