AKP’nin Ankara adayı Altınok’un mal varlığında eksikler çıktı!

AKP’nin Ankara adayı Altınok’un mal varlığında eksikler çıktı!
17 Mart 2024 10:32

AKP’nin Ankara adayı Turgut Altınok, mal varlığı için “Mal bizim değil Allah’ın, biz emanetçisiyiz” demişti. Altınok’un dün akşam açıkladığı mal varlığı listesindeki mülkler dudak uçuklattı. Gazeteci Murat Ağırel bu listenin görünmeyen yüzünü de açıkladı.

 

 

AKP’nin Ankara adayı Turgut Altınok günlerdir tartışma konusu olan mal varlığını dün akşam sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Bu açıklamada belirtilen listeye göre, Altınok’un 22 Arsa, 23 Tarla, 9 Ev, 2 Kargir Ev, 2 Kargir Bina, 1 Bostan’dan oluşuyordu. Gazeteci Murat Ağırel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Açıklanan sadece taşınmazlar ve ederleri büyüklükleri açıklanmadı.” notuyla dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

 

Murat Ağırel paylaşımında, “Turgut Altınok dün malvarlığını açıklamamıştı. Beyanına göre: 22 tane arsa, 13 tane ev, 25 tane tarla, 1 benzin istasyonu aile şirketinden kendi payına düşen 67 daire, 4 dükkan ! Açıklanan sadece taşınmazlar ve ederleri büyüklükleri açıklanmadı. Sayın Başkan kira gelirlerini, araç, altın, döviz, ziynet eşyaları, aktif banka hesapları durumunu da açıklamadı. Beyan ettiği arsaların büyüklüklerine baktım. Toplam 6 milyon metrekare! Yani 6000 Dönüm ! 6 Kilometrekare ! Monako’nun yüzölçümünden büyük… Acaba başka illerde Gayrimenkul şirketi adına devam eden inşaatlar var mı? Devam eden inşaatlarda kaç yüz daire yapılacak?” ifadelerini kullaranak bir liste daha yayımladı.

 

liste