22 Nisan 2021

23 Nisan istikbalimizin teminatıdır

23 Nisan istikbalimizin teminatıdır

EY TÜRK GENÇLİĞİ! 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

 

 

Numan ALADAĞ H&H YORUM

 

 

Hadis-i şerifler:

”Evlat kokusu, Cennet kokusudur. (Hz. Muhammed s.a.v.)

”Çocuklarımıza hoş muamelede bulunun ve onları güzel terbiye edin” (Hz. Muhammed s.a.v.)

 

 

DEĞERLİ OKUYUCULAR!

 

 

Büyük Türk Milletinin barış ve mutluluğunu temin etmek kadim Türk Kültürünün, geleneklerinin vazgeçilmezlerindendir. Türk geleneklerinin bir

ana ekseninde, çocuklarımızın geleceğini teminat altına alarak, bizi biz kılan değerlerimizi vicdan ve barış adında bayraklaştırarak geleceğe taşıma hedefi yer alır. .

Eğitimci (Maarif müfettişi) Metin Akgün diyor ki: “Çocuklarımız, fiziksel özelliklerinden daha az olmamak üzere ebeveynlerin niteliklerini de miras alırlar. Çevre önemli bir rol oynar, ancak bir çocuğun hayata başladığı orijinal sermaye atalarından miras alınır. Kötü bir mirasın etkilerini başarıyla aşan çocuklar da görünür. Bu saflığın ruhun doğal bir özelliği olmasından kaynaklanmaktadır.”

Numann Aladağ diyor ki: “Büyük Türk Milleti olarak, kalıcı bir barış oluşturmak istiyorsak, çocuklarla başlamalıyız.”

Müslüman Türk Milletinde Vatan ve çocuk sevgisi, Cenab-ı Allah’ın bizlere birer emaneti olan çocuklarımız arasında Milli değerlerini daima hafızasında muhafaza ederek yabancılaşma çemberi genişlemeden gerekli tedbirleri almalıyız.

Çocuklarımızın, muhtaç olduğu ahlaki faziletleri, sosyal kural ve davranışları, dini-milli inanç değerleri öğrenmeleri ve yaşamaları; ruh ve beden bakımından sağlıklı, bilgili, sanat ve hüner sahibi olabilmeleri için bütün imkanların kullanılarak gayret sarf edilmesi başta anne-baba olmak üzere tüm toplumun görevidir.

Çocuklarımızın başarılı, güvenilir ve ailesine-vatanına faydalı birer insan olarak yetişmesini istiyorsak seven, benimseyen ve ilgilenen bir tutum sergilemeliyiz. Sorunlara buyruklarla değil, konuşarak çözüm bulmalı, çocuklara söz hakkı tanımalıyız. Ailemizde; herkesin uyacağı kurallar koymalı; ancak çocuklarımızın bu kurallara dayak atmakla, baskıyla, korku ile değil, şefkatli, gönüllü olarak, benimseyerek uymalarını sağlamalıyız.

Çocuklarımızla ilgili tutum ve davranışlarımız, eğitici ve sindirmeye değil, sorumluluk duygusu ve yerli sermayeye ilgi göstermeyi kazandırmalıyız ki, çocuklarımızın geleceğini teminat altına almış olalım. Böylelikle, ilk sosyal uyumlarını gerçekleştirirken kendilerine deneyim fırsatı tanınan, özgür ve ilgili bir aile ortamında, yeterince sevgi ve güven içinde büyüyen çocuklarımıza gelecek dönemlerde başarılı olmaları için gerekli ortamı hazırlamış oluruz.

Unutmamalıyız ki, yeni yetişen nesiller, Türk Milletinin geleceğinin en güçlü ana aktif maddesidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız daima ruhlarında Allah korkusu Vatan sevgisini ve yüzde yüz yerli (Milli) sermaye ürünlerini tüketmeyi aşılamalıyız.

Allah korkusu ve Vatan sevgisi olan çocuklarımız, ailesine, Vatanına, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olarak eğitim almaları, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Büyük Türk Milletinin arzusudur.

 

 

DEĞERLİ OKUYUCULAR!

 

 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü, yabana atılmamalıdır. Çocuklarımıza Milli-dini ahlak duygularıyla ile şefkat göstererek yetişmesine önem vermeliyiz. Bir ülkede çocuklar eziliyorsa, orada Milli kültür iflas etmiş demektir.

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı; Büyük Türk Milletine Milli birlik ve beraberliğimizin Türk çocuğunun Bayram sevinci yaşaması sayesinde muhafaza edilebileceğini anlatır. Büyük Türk Ulusunun varlığının tapusunu belgeleyen, en kuvvetli bağ çocuklarımızdır. Huzur, heyecan, mutluluk, şenliklerimiz çocuklarımızın sevinciyle bağlıdır.

23 Nisan günü çocuklarımızı bütün makam koltuklarına oturturuz. Neden? Oturttuğumuz makamların sorumluluğunu görüp yaşayarak, Vatana hizmet etmek için, eğitimlerine özen göstermelerine vesile olacaktır.

Çocuklarımızın eğitiminde arzu edilen neticeye ulaşmak, fiziki gelişiminde de sağlıklı olmanın atlanmaması gerektiğine dikkat çekeriz. Bu açıdan beslenme önemlidir. Özellikle yaşadığımız salgın (Covid19) döneminde daha büyük bir önem arz eder.

Bu açıdan; içerdiği faydalı enzim ve etken maddeler sayesinde, taze zencefil tüketmeyi doktor konrolünde çocuklarımıza yedirmeliyiz ki, çocuklarımız daha sağlıklı ve güçlü bir hafıza sahibi olup, eğitim döneminde başarılı olsunlar.

NOT: Taze zencefil, COVİD-19 için de çok faydalıdır. Bağışıklığı güçlendirir ve kış hastalıklarının, en doğal ilacıdır.

 

 

ANNE-BABA VE ÖĞRETMENLERE ÇAĞRI:

 

 

Geleceğin güvencesi ve ümidi çocuklardır. Çocuklarımıza, yüzde yüz yerli (Milli sermaye) tarafından üretilen su ve süt ürünlerine ilgi gösterip satın alınmasına özen göstermek, Milli-Dini bir görevdir.

Türkiye genelinde yaklaşık 2200 alışveriş merkezi olan bu mağaza markası, domuz eti ile helal ürünleri, yer ve enerji tasarrufu olsun diye aynı dolapta satışa sunuyor. Özellikle çocuklar ile bu alış veriş merkezlerine gidildiği zaman, dikkat edilmelidir. Domuz eti ile helal ürünlerin aynı dolapta satılması, Türk İslam geleneklerinde ve ticari ahlakında yer almayan bir davranış ve saygısızlıktır. Onun içindir ki, burada, Anne-Baba ve Öğretmenlere büyük sorumluluklar düşüyor!

 

 

”TÜRK MİLLETİ ZEKİDİR, TÜRK MİLLETİ ÇALIŞKANDIR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” (Mustafa Kemal Atatürk)

 

Cümle Vatan şehitlerini, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hastalara acil şifalar diliyorum.

 | 
 |